Przedsiębiorcy zadowoleni, ale liczą na więcej

Reklama
Reklama

Polska gospodarka rośnie w tempie ok. 4%. Jest to oczywiście zasługa nie tylko państwa, lecz w dużej mierze także sektora biznesowego. Co zdaniem przedsiębiorców należy zmienić, aby nasz kraj mógł się rozwijać jeszcze lepiej?

Z zazdrością na Rumunię

Wzrost 4% w żaden sposób nas nie satysfakcjonuje. Patrzymy np. na Rumunię, która ma ponad 8% wzrostu gospodarczego. My jako polscy przedsiębiorcy uważamy że jesteśmy jeszcze na początku drogi. Czekamy na realizację postanowień Konstytucji dla biznesu. Wiemy, że mamy do pozyskania sporo funduszy z PARP-u czy innych instytucji, które wspierają inwestycje – mówi Tomasz Janik, prezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.

Reklama

Rzeczywistość przedsiębiorcy bywa trudna

Przed przedsiębiorcami ciągle stoją liczne wyzwania. Naprzód wysuwają się bariery biurokratyczne. Bardzo często są one stawiane przez administrację lokalną i to należałoby zmienić. Po drugie problemem dla firm jest sytuacja na rynku pracy, powodująca, że przedsiębiorcy muszą stawiać na jeszcze większą automatyzację. A nie zawsze przychodzi to łatwo.

Reklama

Dobre prawo zwiększy konkurencyjność

Poza tym na pewno potrzeba nowych regulacji, które pomogą naszym firmom lepiej funkcjonować, nie tylko w okresie korzystnej koniunktury, lecz także w gorszych czasach.

Trudno nam konkurować know-how, kapitałem czy technologiami. Natomiast z pewnością możemy konkurować jakością prawa i instytucjami. To może być nasza istotna przewaga konkurencyjna – dodaje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Źródło: infowire.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama