Przemysłowa Wiosna w Kielcach w tym roku rozpoczęła się jesienią

Przemysłowa Wiosna w tym roku rozpoczęła się jesi Raven Media

W Kielcach rozpoczął się dziś cykl przemysłowych wystaw spod znaku STOM. W tym roku wyjątkowo targi z powodu pandemii nie odbyły się w marcu, ale zostały przeniesione na wrzesień.

Odbywające się w Targach Kielce wystawy z cyklu STOM z roku na rok coraz mocniej potwierdzają swoją rangę w globalnym przemyśle. Wprawdzie w roku pandemii, kryzysu i osłabienia światowej gospodarki targi zostały wyjątkowo przeniesione na jesień, to właśnie dzięki temu zmienionemu terminowi mają szansę, by stać się kołem zamachowym dla wielu branż i całej gospodarki.

Potrzebę obecności na targach, spotkań oraz rozmów biznesowych podkreślają także wystawcy.

Ten rok jest wyjątkowo trudny dla całego biznesu w Polsce i na świecie. Pomimo przeciwności mocno wierzymy w dalszy dynamiczny rozwój naszej gospodarki i chcemy aktywnie uczestniczyć w tym procesie. Targi STOM w Kielcach to miejsce, z którego zawsze wyjeżdżamy z wieloma podpisanymi kontraktami i owocnie nawiązanymi nowymi relacjami. Obecna sytuacja pokazuje jak bardzo nasz kraj potrzebuje robotyzacji, dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich do odwiedzenia targów STOM-Robotics – mówi Artur Wojewoda, prezes zarządu Yaskawa Polska.

STOM-Robotics to salon w całości poświęcony robotom przemysłowym. Zakres branżowy targów obejmuje również projektowanie i wykonywanie linii technologicznych, napędy i sterowanie,  oprzyrządowanie oraz chłodziwa i ciecze technologiczne. Od debiutu wystawy trzy lata temu, jej partnerem jest firma Yaskawa. Firma ta powstała ponad 100 lat temu w Japonii jako producent silników elektrycznych, który przez lata wyrósł na technologicznego lidera w branży robotyki i automatyki przemysłowej. Firma może poszczycić się sprzedażą na poziomie 3,8 miliarda Euro i zatrudnieniem 14 500 wykwalifikowanych i pełnych pasji pracowników na świecie.

Ale przemysłowy cykl to nie tylko roboty. Obróbka blach i cięcia czyli STOM BLECH&Cutting, STOM-TOOL czyli obrabiarki i narzędzia, targi poświęcone technologiom laserowym STOM-Laser, kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa, technologie antykorozyjne oraz ochrona powierzchni EXPO-Surface, jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu pomiarowego w Europie Środkowo – Wschodniej CONTROL-STOM, Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań pod nazwą KIELCE FLUID POWER, ceniona w całej branży szybkiego prototypowania Dni Druku 3D, Targi Wizualizacji Procesów Wirtoprocesy i uzupełniające tę szeroką ofertę Targi Elektroniki i Automatyki TEiA – tak w ogromnym skrócie przedstawia się to, co branżowi zwiedzający mogą zobaczyć w kieleckim ośrodku. W tym roku do już bogatego cyklu wystaw dołączają jeszcze Targi Technologii i Komponentów Łącznych i Mocujących STOM-FIX.
 
W tegorocznej, nietypowej „Przemysłowej Wiośnie” weźmie udział ponad 180 wystawców, współwystawców oraz firm reprezentowanych z 17 krajów. Choć wystawy będą mniej okazałe niż te w poprzednich latach nadal pozostają bardzo ważnym narzędziem rozwoju zarówno dla firm, jak i dla całej gospodarki. Wystawcy będą mieli szansę dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów, z kolei zwiedzający zapoznać się z nowymi produktami i technologiami.

Targi STOM odbędą się od 22 do 24 września 2020 r. Wstęp na targi tylko dla osób powyżej 13 roku życia.

Ceny biletów wstępu:

  • normalny: 25 zł
  • wstęp bezpłatny – po rejestracji online lub rejestracji na miejscu na podstawie ważnego zaproszenia (wymagane wówczas pozostawienie wizytówki lub wypełnienie formularza)
  • bilet dla szkół: I i II dzień targów - 25 zł  – bilet normalny
  • III dzień targów – wstęp bezpłatny dla uczniów i opiekunów na podstawie listy

Godziny otwarcia targów:

  • 22.09.2020: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.30)
  • 23.09.2020: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.30)
  • 24.09.2020: 9.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.00)

Źródło: Targi Kielce

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę