Przemysłowe switche ethernetowe

Siemens
Reklama
Reklama

 

Przemysłowe switche ethernetowe Scalance XP-200 zapewniają niezawodną transmisję danych w ciężkich warunkach pracy, w tym m.in. w przemyśle wydobywczym oraz w transporcie drogowym i szynowym. Należą one do zarządzalnych switchy layer 2 produkowanych w niskoprofilowych metalowych obudowach o stopniu ochrony IP65/IP67.

Urządzenia te mogą pracować w szerokim zakresie temperatur otoczenia: od -40 do +70°C – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a także w strefie 2 zagrożenia wybuchem (ATEX, IECEx, cULus HazLoc). Oferują gigabitową szybkość transmisji, obsługę topologii liniowej, gwiazdy i pierścienia oraz obsługują funkcjonalność PoE.

Reklama

Obecnie rodzina Scalance XP-200 obejmuje dwa typy switchów różniących się konfiguracją. Scalance XP208 i Scalance XP216 zawierają odpowiednio 8 i 16 portów Fast Ethernet wyprowadzonych na gniazdach M12 (D-coded), a Scalance XP216 dodatkowo do 4 portów Gigabit Ethernet wyprowadzonych na złączach M12 X-coded.

Oba modele są zgodne ze standardami EN 50155 i EN 45545 pozwalającymi na zastosowania w transporcie szynowym. Występują w wersjach o podwyższonej odporności na narażenia środowiskowe (EEC - Extended Environmental Conditions).

Reklama

Są zgodne ze standardem zasilania IEEE 802.3at Type 2. Mogą oddać całkowitą moc 120 W do urządzeń współpracujących. Zawierają redundantne wejście zasilania zapewniające ciągłość pracy również po uszkodzeniu jednego z zasilaczy.

www.automatyka.siemens.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama