Qingdao Haier przejmuje Ge Appliances

Reklama
Reklama

Qingdao Haier oraz General Electric Company ogłosiły w dniu dzisiejszym informację o podpisaniu ostatnich dokumentów wieńczących zakup przez Qingdao Haier, której 41% jest własnością Grupy Haier, spółki GE Appliances, należącej dotychczas do General Electric Company.

Zgodnie z zapowiedziami GE Appliances będzie miał nadal siedzibę w Louisville, Kentucky i będzie zarządzany przez dotychczasowych pracowników. Zespół dyrektorów, z przedstawicielami kadry zespołów przywódczych Qingdao Haier i GE Appliances, oraz dwóch niezależnych dyrektorów, pomoże dodatkowo nadzorować strategię i działalność przedsiębiorstwa.

Reklama

- Haier i GE zawsze starały dostosowywać się do zmieniających się czasów i preferencji klienta. Podzielamy tę samą wizję przyszłości. Poprzez tą transakcję obie firmy będą w stanie osiągnąć znaczne korzyści płynące z synergii. Haier jest w trakcie ekscytującej podróży, podczas której przeistoczy się w przedsięwzięcie, które wspiera i pielęgnuje innowację, a także wybory klienta. GE Appliances ma wspaniałych pracowników oraz silną bazę klientów z całego świata. Jestem przekonany, że razem będziemy mogli wkroczyć w erę cyfrową i oferować klientom najlepszy możliwy wybór oraz obsługę - twierdzi Zhang Ruimin, prezes i CEO Haier Group.

- Dzisiejsze ogłoszenie to pozytywna wiadomość dla pracowników, użytkowników, partnerów biznesowych i akcjonariuszy. Inwestowanie i rozwój w Stanach Zjednoczonych to kluczowy element strategii Haier. Nabycie GE Appliances pomoże nam przyspieszyć tę ekspansję. Mamy wielki szacunek i zaufanie dla utalentowanego zespołu zarządzającego GE. Z radością oczekujemy rozpoczęcia ścisłej współpracy w celu stworzenia prawdziwego światowego lidera w projektowaniu i produkcji innowacyjnych sprzętów gospodarstwa domowego wysokiej jakości - komentuje Liang Haishan, prezes of Qingdao Haier.

Reklama

Dzisiejsze ogłoszenie jest następstwem wcześniej ogłoszonego porozumienia pomiędzy Haier Group i GE dotyczącego współpracy na całym świecie i realizacji wspólnych projektów rozwojowych w różnych obszarach, w tym zaawansowanej produkcji, ochrony zdrowia i przemysłu internetowego.

Źródło: CentrumPR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama