Raute podpisuje umowę serwisową z Paged Eesti na utrzymanie maszyn

Paged

Raute Corporation podpisała umowę serwisową z Paged Eesti OÜ z Estonii, należącą do Grupy Paged. Umowa zawiera przejęcie przez Raute pełnej odpowiedzialności za utrzymanie maszyn produkcyjnych, w tym materiały eksploatacyjne, części zamienne i drobne modernizacje. 19-osobowy zespół serwisowy Paged Eesti został przeniesiony do zespołu serwisowego Raute.

- Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Paged Eesti. Umowa ta jest zgodna ze strategią serwisową Raute, mającą na celu pogłębienie współpracy z naszymi cenionymi klientami.  Cieszymy się z zawarcia tej umowy, która pokazuje naszą zdolność do wspierania klienta w zapewnieniu zoptymalizowanej produkcji fabryki wraz z usługami cyklu życia. Wszystkie te wysiłki są ukierunkowane na nasz wspólny cel, jakim jest zwiększenie ogólnej wydajności produkcji walcowni -  mówi Kurt Bossuyt, EVP Services w Raute.

Paged

- Decyzja o outsourcingu zadań konserwacyjnych i współpracy z Raute została podjęta z głębokim przekonaniem o jej znaczącym wkładzie w rozwój techniczny naszej firmy. Wybór Raute, uznanego lidera w tej dziedzinie, oznacza krok w kierunku dostosowania się do międzynarodowych standardów, co jest kluczowym aspektem dla naszego ciągłego rozwoju - mówi Arkadiusz Świder, prezes zarządu i dyrektor generalny Paged Eesti.  - To partnerstwo ułatwi integrację naszych procesów produkcyjnych z zaawansowaną technologią Raute, z naciskiem na strategie zapobiegawcze i ciągłe doskonalenie. Jestem przekonany, że ta współpraca znacznie zwiększy wydajność naszych procesów, podniesie nasze wskaźniki związane z produkcją i pomoże nam wspólnie ustanowić solidne, trwałe kompetencje na nadchodzące lata, ustanawiając tym samym nowe standardy branżowe w zakresie produkcji i praktyk zapobiegawczych - kontynuuje Świder.

Grupa Paged od dawna współpracuje z Raute, wykorzystując urządzenia Raute w fabrykach Paged w Piszu, Morągu i Parnu, realizując stale nowe projekty i optymalizując sprzęt. Outsourcing utrzymania ruchu w zakładzie w Parnu to jednak nowy rozdział we współpracy obu firm.

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i znaczącym producentem drewnianych krzeseł w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2000 osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które są wykorzystywane w wielu branżach, takich jak projektowanie i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na prawie osiemdziesięciu rynkach na całym świecie. Od 2019 roku Paged opracowuje i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech. Spółki Paged Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Sp. z o.o. wchodzą w skład Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę