Rękojeści nastawne Kipp

Rękojeści nastawne Kipp Kipp

Firma Kipp jest czołowym producentem rękojeści nastawnych. Dlatego są one znane również jako „dźwignie Kipp”. Rękojeści nastawne są używane nie tylko w budowie maszyn. Znajdują zastosowanie również w rehabilitacji i logistyce.

 

Sposób działania rękojeści nastawnej

Rękojeści nastawne napinają i mocują elementy obrabiane i inne przedmioty, przykładowo w maszynach. Ważnymi zaletami rękojeści nastawnych Kipp są montaż bez użycia narzędzi oraz możliwość szybkiego przestawiania.

Powiązane firmy

Sposób działania rękojeści nastawnej jest bardzo prosty: Uniesienie rękojeści powoduje rozłączenie wewnętrznego zazębienia między dźwignią a wstawką. Dźwignię można wtedy swobodnie obracać, a wstawka pozostaje na miejscu. Po zwolnieniu rękojeści oba zazębienia ponownie się blokują i dźwignia znów jest połączona ze wstawką. Przy poruszaniu rękojeści wstawka obraca się wraz z nią. Umożliwia to pozycjonowanie i odłączanie części maszyn, elementów montowanych i przedmiotów obrabianych.

Właściwości i wersje rękojeści nastawnych

Obszary zastosowania rękojeści nastawnych są bardzo różnorodne, dlatego zróżnicowane są także ich wersje dostępne w asortymencie Kipp. Wszystkie wersje są dostępne jako rękojeści nastawne z gwintem wewnętrznym i z gwintem zewnętrznym.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę