Robo Challenge 2023 – podsumowanie

Robo Challenge 2023 – podsumowanie Robo Challenge

W dniach 27 - 28 września 2023 r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu odbyła się trzecia edycja Robo Challenge 2023. Projekt to pierwsze w Polsce unikalne w swojej skali profesjonalne zawody w programowaniu robotów. Aktywny udział w wydarzeniu wzięło 16 drużyn reprezentujących integratorów oraz uczelnie techniczne z całego kraju.

Rywalizowali oni ścieżce blisko 20 stanowisk. Każda z przygotowanych wspólnie z partnerami technologicznymi stacji prezentowała inną istotną z punktu widzenia przemysłu aplikację zrobotyzowaną. Tym samym obsługę najistotniejszych procesów występujących w firmach produkcyjnych różnych branż. 

Po dwóch pełnych emocji dniach zawodów w kategorii integratorów zwyciężył zespół Inlader. Miejsce drugie z minimalną różnicą punktów zajął Hitmark. Miejsce trzecie przypadło firmie Robotrendy. W kategorii wyższych uczelni technicznych zwyciężyło Koło Naukowe Robotyków KoNaR. Miejsce drugie zajęła Politechnika Wrocławska, trzecie - Politechnika Śląska.

Z okazji tak specjalistycznego spotkania skorzystało ponad 300 gości z całej Polski. Oprócz przedstawicieli biznesu były to delegacje lokalnych szkół technicznych i instytucji związanych z szeroko pojętą technologią.

W trakcie wydarzenia odbywała się konferencja podczas której omówione zostały ważne i aktualne dla branży tematy. Świetną okazję do aktualizacji i poszerzenia kompetencji w obszarach technologicznych zapewniły liczne szkolenia z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej.

Dziękuję Wszystkim za udział i wsparcie w przygotowaniach Robo Challenge! Razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty dla rozwoju i integracji branży! Tak istotnej branży dla naszej wspólnej przyszłości. Już teraz zapraszam wszystkich do udziału w przyszłorocznej edycji!mówi Maciej Ratajczak, organizator wydarzenia.

Źródło: Robo Challenge

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę