Robot nurek zastąpi człowieka?

Sanford University
Reklama
Reklama

Naukowcy z Uniwersytetu Standforda przygotowali nietypowego robota.

OceanOne - tak nazywa się robot, który w przyszłości może zastąpić nurków. Pomysł naukowców na skonstruowanie tego robota jest szczytny - ma on bowiem sprawić, że praca na głębokościach, a zwłaszcza w zbiornikach, gdzie występują duże różnice ciśnień, przestanie być niebezpieczna.

Reklama

Robot ma ludzkie kształty, ale nie tylko. Dzięki zastosowaniu sprzężenia zwrotnego, jego operator znajdujący się na lądzie, czuje to, co aktualnie dotyka robot. Dzięki temu sterowanie robotem pod wodą jest prostsze i sprawniejsze, zwłaszcza na dużych głębokościach, gdzie ograniczona jest widoczność.

Reklama

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda uspokajają nurków. OceanOne obecnie nie będzie ich zastępować, a jedynie ma być używany w miejscach, gdzie człowieka nie można wysłać. Nie ukrywają jednak, że plany te mogą się zmienić w ciągu najbliższych lat.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama