Roboty autonomiczne i cyfrowa transformacja w drugiej edycji ITM_talks

Grupa MTP
Reklama
Reklama

Już jutro (8 września) o godzinie 11:00 odbędzie się drugi odcinek ITM_talks, podczas którego eksperci branżowi, liderzy sektora przemysłowego i przedstawiciele świata nauki będą rozmawiać w studio nagraniowym Grupy MTP o autonomii robotów i cyfrowej transformacji firm w niepewnych czasach.

Publikowane w ostatnim czasie dane wskazują, że sektor przemysłowy coraz chętniej zwraca się ku rozwiązaniom z zakresu Przemysłu 4.0 w nadziei na zminimalizowanie skutków obecnego kryzysu. Wraz z rosnącymi inwestycjami w robotyzację i automatyzację pojawiają się liczne pytania: jak proces transformacji cyfrowej przeprowadzić z rozmysłem? W jaki sposób roboty autonomiczne wpływają na sposób pracy ludzi? Które najnowsze osiągnięcia naukowe trafią do przemysłu? 

Reklama

Te i wiele innych kwestii omówią prelegenci drugiego odcinka ITM_talks już 8 września o godz. 11:00: 
    • Adam Drewniany, prezes zarządu South Bay Solutions, m.in. wyłączny dostawca komponentów do akumulatorów Tesla S i X, producent zaawansowanego sprzętu technologicznego wykorzystywanego przez Johnson&Johnson, Intel, Applied Materials i innych. 
    • Michał Kaźmierczak, dyrektor Biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej, ABB.
    • dr hab inż. Krzysztof Kurowski, zastępca pełnomocnika dyrektora IChB PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

>>Bezpłatna rejestracja na to spotkanie<<

Adam Drewniany opowie m.in, jak z jego perspektywy przebiega proces robotyzacji na świecie i czy zauważył znaczące zmiany w podejściu firm do tej kwestii w świetle ostatnich wydarzeń. Odniesie się również do zagadnienia, czy obecny kryzys musi oznaczać kłopoty dla firm, czy wręcz przeciwnie – może dodać im mocy i ugruntować pozycję na rynku poprzez rozsądną transformację cyfrową.

Powiązane firmy

Reklama

Czy to w transformacji cyfrowej należy upatrywać ratunku dla przemysłu? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Michał Kaźmierczak. Ekspert ABB zaprezentuje także swoje poglądy dot. współpracy ludzi i robotów uczących się i autonomicznych oraz wspólnie z pozostałymi prelegentami nakreśli przyszłe trendy w robotyzacji na świecie i w Polsce.

Wiedzą na temat zastosowania Internetu Rzeczy w przemyśle podzieli się z widzami dr hab. inż. Krzysztof Kurowski. Przedstawiciel PCSS nakreśli, jak na rozwój autonomii robotów wpływa możliwość komunikacji między nimi i czy robotyka może funkcjonować bez informatyki.

Spotkania z serii ITM_talks stanowią zapowiedź nadchodzących targów ITM Industry Europe oraz Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 3-6.11.2020 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse.

Źródło: Grupa MTP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama