Roboty SCARA nowej generacji na polskim rynku

Raven Media
Reklama
Reklama

Podczas Dni otwartych organizowanych wspólnie z NG Engineering Group we Wrocławiu firma Stäubli zaprezentowała nową rodzinę robotów SCARA.

W takiej troszeczkę innej formule niż targi przemysłowe postanowiliśmy zaprezentować tutaj nasze produkty, m.in. robota nowej generacji SCARA, który po raz pierwszy został zaprezentowany na targach Automatica w Monachium. W tym roku prezentujemy go we wszystkich naszych lokalnych oddziałach – mówił Zbigniew Tomaszewski, prezes Stäubli Polska.

Reklama

Robot ten charakteryzuje się całkowicie nową konstrukcją w stosunku do poprzednika. - W 100% korzystaliśmy przy jego tworzeniu z naszej koncepcji i produkcji naszej unikalnej i opatentowanej przekładni. Dzięki temu uzyskaliśmy odpowiednią charakterystykę i dynamikę oraz parametry tego robota.

Robot ten dostępny będzie w 4 wariantach w zależności od zasięgu ramienia: TS2-40, TS2-60, TS2-80 oraz TS2-100. Największy z nich będzie mógł się pochwalić imponującym zasięgiem o promieniu 1000 mm. Nowe roboty charakteryzują się ponadto znacznie bardziej kompaktową konstrukcją w porównaniu do swoich poprzedników, a tym samym będą zajmować mniej miejsca. Dodatkową korzyścią jest możliwość zamówienia – po raz pierwszy – 4-osiowego robota z wbudowanym opcjonalnym systemem wymiany narzędzi.

Do produkcji seryjnej trafiła na razie wersja TS2 60, natomiast pozostałe wersje czekają na rozpoczęcie produkcji.

Reklama

Jak podkreślił Zbigniew Tomaszewski, do robotów SCARA oferowanych jest wiele różnych dodatkowych opcji, począwszy od osłon, połączeń pneumatycznych i elektrycznych. Ponadto będzie można zamówić różne wersje specjalne robota, montaż sufitowy, robota dostosowanego do pracy z komponentami elektronicznymi, czy też w przemyśle spożywczym.

We Wrocławiu obecne były także dwa demovany firmy Stäubli. Pierwszy z nich ze złączami elektrycznymi, hydraulicznymi i pneumatycznymi prezentował także różne rozwiązania dla branży przetwórstwa tworzyw, w tym m.in. różne mocowania.

Nowością w ofercie firmy jest natomiast demovan stricte dedykowany działowi robotów, na pokładzie którego mamy jednego robota pracującego z nowej serii TX2, a także starszą wersję robota SCARA.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama