Rusza druga edycja konkursu "Lider Fotoniki"

Lider Fotoniki
Reklama
Reklama

Autorzy najlepszych prac naukowych w dziedzinie fotoniki mają szansę wygrać prestiżowy staż w warszawskiej firmie InPhoTech lub nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych.

Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów organizuje drugą edycję "Lidera Fotoniki". Jest to konkurs przeznaczony dla studentów i absolwentów polskich uczelni, którzy prowadzą badania z zakresu fotoniki. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy, kto w okresie od 1 października 2014 roku, do 30 września 2015 roku obronił pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską z zakresu fotoniki na studiach stacjonarnych, wieczorowych oraz niestacjonarnych wszystkich polskich uczelni wyższych.

Reklama

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac dyplomowych, które przedstawiają innowacyjne i ciekawe pomysły. Kapituła konkursu składa się z naukowców oraz przedsiębiorców z branży fotonicznej i będzie oceniać uczestników zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Ponadto jury stawia przede wszystkim na charakter aplikacyjny prac.

Aby zgłosić się do drugiej edycji konkursu "Lider Fotoniki", należy do dnia 15 kwietnia 2016 roku wysłać drogą elektroniczną w formacie pdf:

  • jeden egzemplarz pracy dyplomowej,
  • opinię promotora,
  • życiorys autora, zawierający dorobek naukowy, dane kontaktowe (nr. telefonu, adres mailowy, adres do korespondencji), informacje o obronie pracy (nazwisko promotora, nazwisko recenzenta/recenzentów, datę obrony, miejsce obrony i uzyskaną ocenę),
  • streszczenie pracy (do 5 stron A4),
  • krótkie uzasadnienie wyboru tematyki i wskazanie jej innowacyjności oraz możliwych zastosowań.


Prace i załączniki należy wysłać drogą elektroniczną na adres: [email zakodowany].

Reklama

Nagrodą główną w konkursie jest 3-miesięczny płatny staż (3 tys. zł/m-c) w warszawskiej firmie InPhoTech lub nagroda finansowa w wysokości 3 tysięcy złotych (do wyboru). Autorzy najlepszych prac i prezentacji z każdej kategorii otrzymają wyróżnienia w postaci nagród pieniężnych. Ponadto przewidziane są wyróżnienia dodatkowe, również w postaci praktyk czy staży w firmach związanych z branżą fotoniczną.

Finał konkursu będzie składał się z etapu prezentacji, podczas którego uczestnicy będą musieli przekonać kapitułę do zalet wdrożeniowych pomysłów zawartych w swoich pracach. Następnie odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie i w obecności zaproszonych gości z branży fotonicznej wręczone zostaną nagrody dla najlepszych studentów i absolwentów.

Głównym organizatorem konkursu jest Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów. Współorganizatorami są firmy InPhoTech i Fibrain oraz kawiarnia Chmiel Cafe.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne jest na stronie:
www.pcfs.org.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama