Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego już we wrześniu!

Salon Przemysłu Obronnego już we wrześniu! Targi Kielce

MSPO, czyli Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia co do wielkości wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od 6 do 9 września 2022 r. 10 września zostanie zaaranżowany Dzień Otwarty MSPO. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa. MSPO 2022 pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy zapowiada się wyjątkowo ze względu na jubileusz, który z pewnością zostanie zaakcentowany na wielu płaszczyznach wystawy. Krajem wiodącym podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego będzie Turcja.

Warto przypomnieć niewątpliwy sukces MSPO 2021. W salonie wzięło udział 400 firm z 27 krajów, Kielce odwiedziło kilkanaście zagranicznych delegacji. W ciągu czterech targowych dni wystawę zwiedziło niemal 11 tysięcy osób. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas ceremonii otwarcia mówił, że MSPO w Kielcach to silna polska marka. I wydarzenie, które zawsze było, jest i będzie bardzo ważne dla przemysłu obronnego. 

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej nie zabraknie najnowocześniejszych rozwiązań i technologicznych nowinek. Wystawcy będą prezentować sprzęt wojsk pancernych i zmechanizowanych: nie zabraknie czołgów, modułowych pojazdów opancerzonych i wozów bojowych, zestawów artyleryjskich i rakietowych. Zaprezentują się firmy oferujące śmigłowce bojowe, bezzałogowe statki powietrzne, uzbrojenie i sprzęt marynarki wojennej.

Targi

Wiadomo, że na tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie prezentacji najnowszych modeli amunicji. Będą to kierowane pociski artyleryjskie Excalibur, przeciwpancerne Javelin wraz z zestawem do naprowadzania LWCLU oraz rakiety SkyCeptor. Podczas targów zaprezentują je przedstawiciele Raytheon Company, jednego z największych koncernów obronnych świata.

Ponadto będą eksponowane: sprzęt i wyposażenie wojsk chemicznych, autonomiczne systemy wspomagania na polu walki, zautomatyzowane systemy wsparcia dowodzenia i kierowania ogniem, sprzęt łączności, radio i optoelektroniczny. Nie zabraknie również firm oferujących sprzęt i wyposażenie zabezpieczenia logistycznego, obejmującego systemy transportowe, medyczne, materiałowe i techniczne.

Sobotę, 10 września, Targi Kielce przeznaczą dla mieszkańców. Program Dnia Otwartego MSPO będzie wypełniony atrakcjami. Goście będą mogli nie tylko przyglądać się z bliska pojazdom i maszynom obronnym, ale też brać udział w konkursach z nagrodami. Nie zabraknie koncertów i pokazów musztry paradnej. Nad głowami przybyłych będą unosić się efektowne śmigłowce. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę