Seco optymalizuje gatunki do frezowania

Seco
Reklama
Reklama

Seco zwiększyła wszechstronność gatunków do frezowania MS2050, wprowadzając nowe warianty. Te mają zapewnić zoptymalizowany proces skrawania na wydziałach zajmujących się obróbką części tytanowych oraz ze stali wysokochromowej. Najnowsze płytki są dostępne w szerokim zakresie wielkości, promieni i kształtów oraz są pokryte powłoką wykonaną w specjalnej technologii.

Producent twierdzi, że nowa, jednorodna powłoka PVD, w kolorze srebrnym, nie tylko ma zapewnić płytkom większą żaroodporność, lecz również praktycznie eliminuje narosty na krawędziach przy skrawaniu materiałów ciągliwych, takich jak tytan. Dzięki brakowi narostów płytki są o około 50% bardziej trwałe niż starsze produkty, co obniża koszt narzędzi.

Reklama

Nowe gatunki płytek MS2050, przeznaczone do użytku z frezami Turbo 10, Helical T4-08 i Highfeed, są dostępne z promieniami od 0,4 mm do 6,3 mm oraz geometriami dodatnimi, dzięki którym możliwe jest wydajne frezowanie kątowe, planowanie, kopiowanie oraz frezowania z dużymi posuwami.

Reklama

Źródło: Mepax

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama