Seco/Warwick wesprze produkcję opon Michelin

Seco/Warwick wesprze produkcję opon Michelin Seco/Warwick

Seco/Warwick dostarczy Michelin – największemu europejskiemu producentowi opon – kompaktowy (rozmiar komory grzejnej 400x400x600) piec próżniowy Vector. Będzie on niezbędny w procesie hartowania w gazie narzędzi do produkcji opon z segmentu premium.

Kompaktowy piec próżniowy Vector pozwala, przy stosunkowo niewielkich nakładach, zachować niezależność od firm zewnętrznych. Daje też lepszą kontrolę nad jakością elementów obrabianych termicznie oraz zmniejsza ryzyko opóźnień, które w wyniku braku dostaw, zwalniają lub blokują procesy produkcyjne (w tym wypadku produkcję opon). Jest to bardzo rozsądne i sprawdzone podejście, tak jak i sprawdzona jest konstrukcja pieca, tj. z okrągłą komorą grzejną, ergonomicznym systemem pompowym oraz wydajnym systemem chłodzenia opartym na dmuchawie zapewniającej maksymalne ciśnienie hartowania do 15 barów abs – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Grupie Seco/Warwick.

Powiązane firmy

Z pozoru branża producentów opon nie korzysta z rozwiązań koniecznych do obróbki cieplnej metali. Mało kto jednak wie, że przy produkcji ogumienia potrzebne są specjalistyczne narzędzia. Narzędzia i matryce wykorzystywane w procesie produkcyjnym są najczęściej obrabiane w piecach próżniowych. Większość producentów opon korzysta w tym zakresie z zewnętrznych hartowni usługowych. Jednak posiadanie własnego urządzenia daje nie tylko niezależność rynkową, ale także oszczędność czasu i pieniędzy.

Piec próżniowy Vector to możliwość przeprowadzania bardzo wydajnych procesów hartowania, dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia oraz gazu chłodzącego. Piece próżniowe linii Vector mogą być stosowane do większości standardowych procesów hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania czy lutowania. Jednak każdorazowo urządzenie można przystosować do specyficznych wymagań odbiorcy i tym samym konkretnego przemysłu. Urządzenia dostępne są w kilku rozmiarach po to, by idealnie dostosować moce przerobowe do konkretnych potrzeb. Linia Vector charakteryzuje się dużą oszczędnością energetyczną, wydajnością komory oraz czystością i szybkością procesu. Ten flagowy produkt Seco/Warwick pracuje już w ponad 70 krajach na świecie, wspomagając takie branże jak: lotnictwo, motoryzacja czy przemysł wojskowy.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę