Seco/Warwick z wieloma nagrodami

Seco/Warwick z wieloma nagrodami Seco/Warwick

W 2021 r. światowy lider technologii obróbki cieplnej metali – Seco/Warwick – otrzymał aż sześć nagród – tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku”, „Lidera Innowacji”, „Lidera Biznesu”, międzynarodową nagrodę za najlepszą ekspansję gospodarczą na rynku północnoamerykańskim oraz „Laur Bezpieczeństwa” i tytuł „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”.

Seco/Warwick przez dekady zdobyło kilkadziesiąt nagród, wyróżniając się na tle innych przedsiębiorstw nieustannym sięganiem po więcej, rozwojem i dążeniem do osiągania założonych celów. Spółki należące do Grupy rozwijają się w stabilnym i zrównoważonym tempie, regularnie poprawiając swoje wyniki. Rok 2021 był pod tym względem wyjątkowy. Podstawą do tego rozwoju są fundamenty Grupy Seco/Warwick – wartości wpisane w genotyp firmy i pracowników. Tym bardziej cieszy, że przyznane w 2021 r. nagrody doskonale korespondują z tymi wartościami.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Wyjątkowy rok dla Seco/Warwick

–  Rok 2021 był wyjątkowy dla Seco/Warwick. Świętowaliśmy między innymi 30-lecie spółki w Polsce, zorganizowaliśmy największe spotkanie online branży obróbki cieplnej metali na świecie, zwiększyliśmy znacząco liczbę zamówień i dostaw. Ale w tym całym wymagającym i bardzo aktywnym czasie pozostaliśmy wierni swoim wartościom. Są nimi: innowacja, partnerstwo, bezpieczeństwo i stabilność, niezawodność oraz wiarygodność. Nasz wspólny wysiłek znalazł odzwierciedlenie w tym deszczu nagród, które pokazują także, iż wartości są zakorzenione w naszym DNA – mówi Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

Ideę Innowacji reprezentuje nagroda Lidera Innowacji, którą otrzymaliśmy już po raz czwarty. Nasza niezawodność została doceniona statuetką „Lidera Biznesu”, partnerstwo potwierdza nagroda za najlepszą ekspansję na rynku północnoamerykańskim, a wiarygodność to wyróżnienie tytułem „Solidnego Pracodawcy”. Uzupełnieniem są dwie nagrody, które otrzymaliśmy za przestrzeganie wysokich standardów BHP i troskę o pracowników, czyli „Laur Bezpieczeństwa” i tytuł „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”. Te nagrody są odpowiedzią na naszą wartość, jaką jest bezpieczeństwo i stabilność. Bardzo cieszy docenienie we wszystkich pięciu obszarach, które są dla kluczem do rozwoju naszego i naszych partnerów – dodaje Katarzyna Sawka, VP marketingu w Grupie Seco/Warwick.

Wartości, które są dla Seco/Warwick ważne, są bardzo uniwersalne. Innowacja jest działaniem prowadzącym do stworzenia nowych lub ulepszonych produktów, procesów, technologii czy organizacji. W Seco/Warwick innowacja widoczna jest w podejściu, myśleniu i tworzeniu, w każdym miejscu na świecie, stanowisku i działaniu. Od technologii, rozwiązań, dynamicznego działu R&D, poprzez aktywności z zakresu ekologii, które pomagają zmieniać świat na lepsze.

Partnerstwo jest dla Grupy wzajemnym zobowiązaniem stron opartym na szacunku i odpowiedzialności, w którym bardzo istotne jest otrzymywanie informacji zwrotnej. Dzięki niej firma może realizować bezpieczeństwo i stabilność dostarczanych niezawodnych produktów, a także doskonałe, bezpieczne warunki pracy. Niezawodność zaś, to kluczowa cecha, gdy myślimy o obróbce cieplnej metali. Jest ona rozumiana nie tylko jako bezawaryjność urządzeń, ale także jako niezawodność zespołu, który zawsze daje z siebie 100% swoich możliwości. Dzięki temu Seco/Warwick jest firmą wiarygodną i rzetelną na wszystkich poziomach relacji biznesowych.

W ubiegłym roku po raz drugi Seco/Warwick otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku. Nagroda ta trafia do najlepszych pracodawców w Polsce. W przypadku świebodzińskiej firmy klucz do sukcesu tkwi w dobrze sformułowanej i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. W sierpniu, podczas jednego z najważniejszych wydarzeń podsumowujących współpracę gospodarczą na linii USA – Europa Środkowo-Wschodnia „USA–Central Eastern Europe Investment Summit & Awards, Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick, odebrał nagrodę w kategorii „Najbardziej udana ekspansja”.

Sukces także w ekspansji

Nagroda „USA – Central Eastern Europe Investment Summit & Awards” w kategorii „Najbardziej udana ekspansja” bardzo nas cieszy, bo pokazuje, że wybraliśmy właściwą drogę rozwoju – skomentował Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick. – Rynek amerykański to ważny sprzedażowo obszar, stąd obecność aż trzech spółek córek: SVT, SWC i Retech. Postawiliśmy na ten region, a nasze piece pracują w największych amerykańskich firmach zajmujących się tak strategicznymi dziedzinami jak: obronność, lotnictwo czy motoryzacja. Obecny portfel zamówień wskazuje, że udział w rynku północnoamerykańskiego będzie w tym roku znacznie wzrastał i w kolejnych okresach wyniesie ponad 30%.

Seco/Warwick to firma o stuletniej historii. Słynie z wdrażania innowacyjnych produktów, które rewolucjonizują branżę obróbki cieplnej metali. W swoim portfolio posiada ponad sześćdziesiąt patentów, dzięki którym może klientom na całym świecie oferować przełomowe rozwiązania. Od samego początku filozofia działania firmy była oparta na rozwoju produktów i technologii tak, aby spełniać potrzeby i oczekiwania klientów, a w zasadzie wspólnie definiować i tworzyć technologiczne „gamechangery” obróbki cieplnej. Jednak nie byłoby ich, gdyby nie zaangażowanie pracowników. Jak powtarza jeden z założycieli firmy Andrzej Zawistowski, Seco/Warwick zawdzięcza swą siłę właśnie ludziom, więc śmiało można powiedzieć, że nagrodę Lidera Innowacji zdobyli oni już po raz czwarty.

W ubiegłym roku Seco/Warwick po raz kolejny zostało także nagrodzone tytułem Lidera Biznesu. Jest to ważna lokalna nagroda, będąca dowodem przynależności firmy do miejsca, z którego pochodzi, do jej korzeni, wiarygodności i tożsamości. „Lubuski Lider Biznesu” to prestiżowe przedsięwzięcie konkursowe w województwie lubuskim. Kapituła konkursowa wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa w zachodniej Polsce, które działają na biznesowej arenie transparentnie i uczciwie, a ich sukcesy są wizytówką regionu.

Ostatnie dwie nagrody; „Laur Bezpieczeństwa” i tytuł „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, to efekt doskonałej pracy Zespołu ds. BHP w spółce. Świadomość procedur oraz troska o pracownika, jako najważniejszej części całości, jaką stanowi przedsiębiorstwo, to podstawa prowadzenia produkcyjnej działalności gospodarczej.

Rozwój oparty na partnerstwie

Rok zakończyliśmy sześcioma tytułami, które oddają dokładnie to, co mamy wpisane w DNA Grupy. To ważne, że możemy dziś powiedzieć, że nie są to tylko puste słowa, ale że naprawdę stanowią one filar działania Seco/Warwick. Miło jest otrzymywać zaszczytne tytuły i nagrody, ale nie jest to tak naprawdę nasz cel. Nadal będziemy dążyć do rozwoju wszystkich struktur Grupy. Rozwoju, który jest stabilny, bezpieczny i wiarygodny. Rozwoju, który na pierwszym miejscu stawia partnerstwonaszych pracowników, dostawców i klientów. Wreszcie rozwoju, który umożliwia tworzenie niezawodnych i innowacyjnych urządzeń – skomentowała Katarzyna Sawka, wiceprezes marketingu Grupy Seco/Warwick.

Seco/Warwick otrzymał także prestiżową „Statuetkę Sukiennika Świebodzińskiego”. Jest to nagroda, która ma promować osoby oraz podmioty wpływające na lokalne życie i przyczyniające się do rozwoju miasta. A taką właśnie jest Seco/Warwick, które dzięki swojej historii, tradycji wywodzącej się ze spółki Elterma – jednej z najważniejszych lokalnych powojennych firm regionu – podbija światowe rynki niezawodnymi urządzeniami do obróbki cieplnej metali. Zapewne nie byłoby dzisiaj w Świebodzinie globalnego podmiotu, jakim jest Seco/Warwick, gdyby nie właśnie LZT Elterma. Twórcy firmy nie ukrywają zresztą swoich związków z Eltermą, której byli niegdyś pracownikami, i z której wynieśli doświadczenia ważne dla swojego przedsięwzięcia.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę