Seco/Warwick stawia na ekologię

Seco/Warwick stawia na ekologię Seco/Warwick

Światowy Dzień Drwala i Leśnika przypadający w listopadzie był świętem wszystkich tych, którzy dbają o dobrostan lasów. Na jeden dzień do tego zacnego grona dołączyli pracownicy i zarząd świebodzińskiego Seco/Warwick. Grupa 70 przedstawicieli firmy w ciągu niespełna trzech godzin zasadziła aż 3000 sadzonek buków.

Buk to wyjątkowe drzewo, które starożytni Rzymianie uważali za symbol szczęścia, miłości i cierpliwości, teraz zaś będzie ekologicznym symbolem Grupy Seco/Warwick. Seco/Warwick kolejny raz udowadnia, że akronim ECO jest wpisany w jego DNA, a nie tylko w nazwę

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

W strukturze Seco/Warwick od zeszłego roku działa Grupa CSR, która skupia pracowników zaangażowanych w różne społeczne – w tym ekologiczne – inicjatywy. Cieszy, że ekologia nie jest ważna tylko dla wąskiego grona, ale dla szerszej, firmowej społeczności. W ramach działania Grupy wdrażamy przedsięwzięcia, które mają na celu ochronę naszego środowiska. Akcja sadzenia drzew jest jedną z nich. Trzy tysiące sadzonek buków za dziesięć lat będzie rocznie wytwarzać taką ilość tlenu, która zaspokoi potrzeby aż półtora tysiąca dorosłych osób – mówi Katarzyna Sawka, VP marketingu Grupy Seco/Warwick. – To także wspaniała okazja do integracji. Osobom, które sadziły drzewa, przekazaliśmy butelki na wodę, bowiem w firmie odchodzimy od wody butelkowanej i systematycznie montujemy kranowe uzdatniacze wody. Projekt sadzenia drzew to także kontynuacja obchodów 30-lecia firmy, stąd symboliczne 3000 sadzonek. Pięknie jest w urodziny móc dzielić się swoją radością i pomagać społeczności lokalnej.

Seco/Warwick stara się aktywnie chronić naturalne środowisko. Symbolicznych 30 drzew zasadzono także na terenie firmy, na którym obowiązuje ścisły nakaz segregacji odpadów. W zakładzie produkcyjnym w Świebodzinie wymieniono wszystkie żarówki na energooszczędne, co pozwoliło zmniejszyć zużycie energii aż o 60%. Uruchomiono kopiarki pozwalające na druk centralny, co znacznie ograniczyło zużycie tonerów, a co za tym idzie wytwarzanie uciążliwych odpadów. Ścinki z kopiarek używane są zaś jako wypełniacze przesyłek. Firma dba także o systematyczne zmniejszenie zużycia papieru, wprowadzając obieg dokumentacji elektronicznej. Seco/Warwick nieustannie dąży również do wdrażania ekologicznych innowacji w rozwiązaniach z przemysłu obróbki metali.

Eco w stylu Seco

Seco/Warwick przykłada ogromna wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska. W ramach prowadzonej akcji: Innowacja jeden z pracowników zgłosił projekt zakupienia urządzenia do produkcji wypełniacza paczek. Jest to inicjatywa przetwarzania zużytych kartonów na w pełni biodegradowalny wypełniacz do uzupełnienia pustych przestrzeni w przesyłce. Ten ekologiczny wypełniacz zabezpiecza przesyłany produkt przed uszkodzeniami. Dotychczas do tego celu używana była głównie folia bąbelkowa zostawiająca negatywny ślad ekologiczny. Wdrożone urządzenie to także oszczędności ekonomiczne liczone w tysiącach złotych. Z tych małych kroków tworzy się w Świebodzinie firma, dla której nie tylko istotna jest produkcja wysokiej klasy ekologicznych urządzeń do obróbki cieplnej metali, ale także świadoma swoich zobowiązań wobec planety i najbliższego otoczenia.

Innowacje w urządzeniach Seco/Warwick dotyczą różnych obszarów m.in. ekologii. Przykładem może być technologia ZeroFlow, która pozwala na redukcję kosztów technologicznych i emisji gazów procesowych o nawet kilkadziesiąt procent. Inne rozwiązanie – Vortex, redukuje czas obróbki elementów nawet o 30% w porównaniu do innych dostępnych technologii. To wpływa na zwiększenie produktywności, a co za tym idzie ograniczenie zużycia energii i kosztów. Z kolei technologia LPC pozwala na wielokrotne skrócenie czasu procesu oraz zmniejszenie konsumpcji energii i gazów procesowych, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów produkcji oraz zmniejszenie do pomijalnych wartości emisji CO2 przy jednoczesnym polepszeniu jakości rezultatów w porównaniu do technologii tradycyjnej. Ale dbałość o środowisko w przypadku świebodzińskiej firmy nie dotyczy wyłącznie jej produktów. Zrównoważona produkcja oraz ekologiczne innowacje to element długofalowej strategii.

Jednym z innowacyjnych urządzeń Seco/Warwick jest uniwersalny piec komorowy ze zintegrowanym zbiornikiem hartowniczym, przeznaczony do nawęglania i hartowania stali – SuperIQ. Urządzenie zaprojektowane zostało w sposób umożliwiający dodanie go do istniejących linii technologicznych pieców komorowych do nawęglania, bez potrzeby wykonania znacznych modyfikacji istniejącej infrastruktury – to nie tylko ogromne oszczędności dla przedsiębiorstw, ale także ukłon w stronę ekologii. Zastosowana w tym urządzeniu technologia nawęglania niskociśnieniowego mocno ogranicza zużycie gazów procesowych, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery do absolutnego minimum. To innowacyjne rozwiązanie poprawia również bezpieczeństwo pracy urządzenia, gdyż wyeliminowana zostaje typowa dla tradycyjnych rozwiązań konieczność emisji atmosfery procesowej i wymóg jej dopalania przy pomocy otwartego płomienia.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Troska o środowisko i społeczność lokalną jest wpisana w naszą długofalową strategię zrównoważonego rozwoju. Od ponad roku prowadzimy akcję Seco/Serca, która polega na wolontaryjnej budowie i przekazywaniu pojemników na plastikowe nakrętki. Serca montowane są w miejscach wskazanych przez lokalną społeczność, a dziś jest już ich w okolicy aż siedem. Dzięki naszym pojemnikom zebrano już ponad tony nakrętek, które wspomogły najbardziej potrzebujących – dopowiada Katarzyna Sawka, VP marketingu Grupy Seco/Warwick.

Seco/Warwick to jedna z największych firm w regionie. Zatrudnia na całym świecie ponad 750 osób i należy do pięciu największych globalnych firm zajmujących się produkcją urządzeń do obróbki cieplnej metali. Spółka otrzymała od Zachodniej Izby Gospodarczej nagrodę – Lidera Innowacji oraz Lidera Gospodarczego przyznawanej przez marszałka województwa lubuskiego.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 9/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę