Seco/Warwick zmodernizuje piece retortowe w amerykańskiej mennicy

Seco/Warwick zmodernizuje piece retortowe w mennicy Seco/Warwick

Mennica Filadelfijska została założona na mocy Ustawy monetarnej z 1792 r., kiedy to Filadelfia była stolicą Stanów Zjednoczonych. Mennica była pierwszym budynkiem publiczny zbudowanym pod kierunkiem niedawno utworzonego rządu Stanów Zjednoczonych. Maszynę przeznaczoną do produkcji monet napędzał koń chodzący w kółko w piwnicy. Od tego czasu technologia bicia monet doczekała się wielu ulepszeń.

Amerykańska spółka Grupy Seco/Warwick z Meadville w stanie Pensylwania rozpoczęła właśnie cykl modernizacji polegających na remoncie wszystkich pięciu pieców do obróbki cieplnej mennicy. Modernizowany będzie jeden piec rocznie, a kontrakt będzie obowiązywał pięć lat.

Powiązane firmy

Konieczność modernizacji

Piece do obróbki cieplnej, które mają zostać zmodernizowane, były instalowane przez Seco/Warwick w mennicy w latach 1994–2000. Ich funkcją w procesie menniczym jest: wyżarzanie, czyszczenie i suszenie krążków monetarnych w celu zmiękczenia metalu przed biciem monet, co wydłuża żywotność matryc bijących.

Wszystkie pięć pieców to obrotowe piece retortowe o wydajności 1814 kilogramów na godzinę. Wyposażone są w opatentowany przez Seco/Warwick system Whirl-A-Way Quench, a także podajnik zasypowy, bęben do polerowania wsadu oraz wsadową/ciągłą suszarkę bębnową. Piece po 25 latach intensywnej pracy wymagają kompleksowej renowacji.

– Modernizacje w zakresie odzyskiwania ciepła oraz wydajności spalania pozwolą klientowi na duże oszczędności, jednocześnie zmniejszając prawie o połowę emisję dwutlenku węgla i tlenków azotu – powiedział Marcus Lord, dyrektor zarządzający Seco/Warwick USA.

Ulepszenia energetyczne i mechaniczne 

Aby zmniejszyć zużycie energii, Seco/Warwick będzie wymieniać izolację urządzeń, panele dachowe i rury promieniujące, a także modernizować systemy załadunku, wprowadzając bardziej przyjazną dla użytkownika konstrukcję. Instalowane są nowe, bardziej energooszczędne palniki wraz z rekuperatorami do wstępnego podgrzewania powietrza, aby poprawić efektywność energetyczną i zmniejszyć zużycie gazu ziemnego.

Ulepszenia mechaniczne obejmują wymianę silników napędowych i dwubiegowych skrzyń biegów. Retorta obrotowa może się przegrzać i wypaczyć, jeśli nieoczekiwanie zatrzyma się przed cyklem schładzania. Jako zabezpieczenie przed awarią, Seco/Warwick dodał pneumatyczny silnik rezerwowy, który może napędzać przekładnię zbiornika sprężonego powietrza podczas przerwy w dostawie prądu w mennicy.

Mała litera znajdująca się za karkiem George’a Waszyngtona na awersie monety to znak mennicy. Litera „P” oznacza, że moneta została wybita w mennicy filadelfijskiej. Seco/Warwick z dumą dostarcza mennicy urządzenia niezbędne do dalszego wybijania podobizny Waszyngtona oraz wielu innych znakomitych amerykańskich osobistości. Mennica z Filadelfii wybija miliard monet rocznie.

Podobnie jak filadelfijska mennica wiele innych firm na całym świecie, które używają starszych systemów do obróbki cieplnej, może skorzystać na modernizacjach urządzeń. Zamiast wymieniać całą infrastrukturę pieca, wprowadzenie ulepszeń systemów spalania, udoskonalenie izolacji oraz wdrożenie nowoczesnych narzędzi automatyzacji może mieć ogromny wpływ na wydajność przy znacznie niższych kosztach produkcji.

Poza modernizacją starych systemów mennice na całym świecie unowocześniają również swoje możliwości obróbki cieplnej. Aby poprawić wytrzymałość i żywotność swoich matryc do bicia, instalują wysokociśnieniowe piece próżniowe Vector do hartowania w gazie. Wiele z tych nowszych systemów obejmuje opcje wysokiej próżni, grzania konwekcyjnego, a także opatentowaną przez Seco/Warwick technologię PreNITLPC, która umożliwia azotowanie cienkowarstwowe.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę