Serwonapęd 3-osiowy ACOPOS P3

B&R Automation
Reklama
Reklama

B&R wprowadziła na rynek ACOPOS P3, który wyznacza nowe normy sterowania napędami. Nowy serwonapęd 3-osiowy o gęstości mocy 4 amperów na litr przestrzeni jest najwydajniejszym na rynku urządzeniem tego typu. Gwarantuje dotychczas niezrównaną precyzję i dynamikę pracy z czasem próbkowania sygnału na poziomie 50 µs w całej kaskadzie sterowników.

Producenci maszyn i systemów znaleźli się pod istnym ostrzałem żądań o większą wydajność i dostępność eksploatacyjną ich produktów. Dylemat polega na spełnieniu tych wymagań i jednoczesnej redukcji czasu i kosztu budowania każdej maszyny. Nowa generacja serwonapędów B&R ma stawić czoła tym wyzwaniom.

Reklama

Mniej zajmowanego miejsca

ACOPOS P3 oferowany jest w wersji jedno-, dwu- i trzyosiowej, a także w przedziale mocy od 0,6 do 24 kW, tudzież od 1,2 do 48 amperów. Obudowa nowego napędu trzyosiowego jest równie mała, co tradycyjnego napędu jednoosiowego, a tym samym zmniejsza ilość potrzebnego miejsca w szafach sterowniczych o 69%.

Reklama

Nowy wymiar czujników wirtualnych

Krótki, bo wynoszący 50 µs cykl sterowania prądowego, prędkością i położeniem to nowe możliwości sterowania napędami za pomocą ACOPOS P3. Procesy technologiczne odznaczające się znaczną dynamiką i dokładnością, np. w poligrafii i przemyśle opakowaniowym, wymagają bezwzględnie precyzyjnego sterowania ruchami o dużej prędkości. Nie stanowi to problemu dla ACOPOS P3, który odznacza się krótkim czasem cyklu oraz dysponuje przepustowością i precyzją działania sieci POWERLINK Ethernet czasu rzeczywistego.

Maksymalne bezpieczeństwo

Dzięki dyrektywom unijnym dotyczącym maszyn oraz podobnym przepisom prawa w innych częściach świata, coraz większą uwagę przywiązuje się do funkcji bezpieczeństwa komponentów automatyki przemysłowej. ACOPOS P3 uwzględnia wiele funkcji bezpieczeństwa odpowiadającym kryteriom kategorii 4 SIL 3 / PL e. Nowa funkcja o nazwie SLT (Safety Limited Torque - kontrola wartości momentu obrotowego granicznego) sprawdza, czy podczas ruchu nie dochodzi do przekroczenia dopuszczalnego maksimum momentu obrotowego. 

www.br-automation.com/pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama