Siemens finalizuje przejęcie Mentor Graphics

Siemens

Dzięki sfinalizowaniu transakcji przejęcia firmy Mentor Graphics – lidera w dziedzinie oprogramowania do automatyzacji procesów projektowania urządzeń elektronicznych (EDA – Electronic Design Automation) – Siemens kontynuuje realizację strategii oferowania jak największych korzyści klientom wykorzystującym zarówno narzędzia do projektowania układów elektronicznych, jak i obwodów scalonych.

Mentor stanowi obecnie część działu firmy Siemens, zajmującego się oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia produktów (PLM), który stał się tym samym światowym liderem wśród dostawców oprogramowania przemysłowego stosowanego w procesie projektowania, symulacji, weryfikacji, testowania oraz wytwarzania produktów. Ilość zaawansowanych rozwiązań elektronicznych wykorzystywanych we wszystkich współczesnych produktach – od smartfonów, przez artykuły gospodarstwa domowego, aż po samochody, samoloty i inne maszyny – nieustannie rośnie. Siemens oferuje teraz firmom, zajmującym się projektowaniem tego rodzaju urządzeń, możliwość pozyskania kompleksowych pakietów oprogramowania z jednego źródła.

Pełna gama rozwiązań EDA oferowanych przez firmę Mentor doskonale wpisuje się w naszą wizję poszerzania bazy współpracujących z nami klientów oraz zapewnienia im najbardziej kompleksowej na świecie oferty oprogramowania niezbędnego do wdrażania idei Cyfrowego Przedsiębiorstwa (Digital Enterprise) – zauważa Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor zarządzający Siemens PLM Software. – Narzędzia takie jak Electrical & Wire Harness Design (program do projektowania systemów i wiązek elektrycznych) oraz Electronic Systems Design (program do projektowania systemów elektrycznych) doskonale uzupełniają oferowane przez nas do tej pory rozwiązania. Natomiast programy do projektowania, weryfikowania, testowania i produkcji układów scalonych poszerzają naszą ofertę i pozwalają nam zaznaczyć naszą obecność w pokrewnych segmentach branży, zapewniając dodatkowe korzyści nowym szeregom potencjalnych klientów.

Siemens jest obecnie liderem branży, oferującym kompletny zestaw zintegrowanych platform obsługujących cały łańcuch wartości. Jesteśmy dumni z tego, że możemy powitać w naszych szeregach członków wspaniałego zespołu firmy Mentor oraz rozszerzyć ofertę naszej organizacji o ich doskonałe, zaawansowane technicznie produkty.

Dzięki zainwestowaniu od roku 2007 kwoty około 10 miliardów dolarów w przejęcie licznych firm z branży oprogramowania - takich jak UGS, LMS, Camstar, Polarion oraz CD-adapco - Siemens zdecydowanie wzmocnił swoją pozycję w tym sektorze rynku. Teraz, dzięki przejęciu firmy Mentor, Siemens podąża dalej ową sprawdzoną już ścieżką, skutecznie integrując nowe organizacje i technologie z cieszącą się wiodącą pozycją platformą Digital Enterprise Suite.

Źródło: Siemens

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę