Siemens Xcelerator wspiera Amazemet w budowie łańcucha produkcyjnego
Portfolio Siemens Xcelerator pomoże firmie zajmującej się produkcją przyrostową materiałów i przetwarzaniem końcowym w skalowaniu, rozwiązywaniu złożonych wyzwań inżynieryjnych oraz dostarczaniu danych i dokumentacji serwisowej w dowolnym miejscu i na każdym urządzeniu
Spółka Siemens Digital Industries Software poinformowała, że Amazemet zaadaptował rozwiązania z portfolio oprogramowania przemysłowego Siemens Xcelerator, które pomogą w stworzeniu zamkniętego łańcucha produkcyjnego dla materiałów do produkcji przyrostowej metali i budowie sprzętu do przetwarzania końcowego.
Amazemet zajmuje się komercjalizacją atomizacji ultradźwiękowej do produkcji proszków o specyficznym składzie chemicznym, odpowiednich do różnych zastosowań, w tym do produkcji przyrostowej. Celem jest zapewnienia jednostek w skali laboratoryjnej. Firma dąży do poszerzenia możliwości naukowych w zakresie rozwoju materiałów i produkcji przyrostowej metali. Zespół inżynierów korzysta z platformy Siemens Xcelerator, aby wprowadzać swoje produkty na rynek.
– W ciągu czterech lat przekształciliśmy się z małego startupu w 60-osobową, międzynarodową firmę, współpracującą z wiodącymi grupami naukowymi i technologicznymi w zakresie rozwoju, prototypowania, a zwłaszcza produkcji dodatków metalowych. Wraz z rozwojem naszego zespołu centralizacja danych stała się kluczowa, aby zapobiec kosztownym błędom, jak np. wysyłanie nieprawidłowych projektów do produkcji. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie cyfrowe Siemens Xcelerator, aby usprawnić wykorzystanie rosnącej ilości danych związanych z projektowaniem i produkcją naszych technologii – powiedział Łukasz Żrodowski, CEO Amazemet.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Jednym z centralnych punktów portfolio Amazemet jest rePowder, ultradźwiękowy rozpylacz, który może być używany do produkcji proszku metalowego z dowolnego stopu w każdej postaci surowca, nawet w małych ilościach używanych w celach badawczych. Oprócz podstawowej technologii przetwarzania materiałów, Amazemet opracował również rozwiązania do obróbki końcowej, w tym inFurner - wysokopróżniowy piec laboratoryjny do procesów obróbki cieplnej. Aby to osiągnąć, zespół zastosował oprogramowanie NX firmy Siemens do inżynierii produktu oraz oprogramowanie Teamcenter X do zarządzania cyklem życia produktu i współpracy w chmurze.
Źródło: Siemens