Siemens przejmie technologię napędów przemysłowych ebm-papst

Siemens przejmie technologię napędów przemysłowych ebm-papst Siemens

Siemens AG podpisał umowę przejęcia działu technologii napędów przemysłowych (IDT) firmy ebm-papst. Dział ten, zatrudniający około 650 osób, obejmuje inteligentne, zintegrowane systemy mechatroniczne w zakresie ochronnym bardzo niskiego napięcia oraz innowacyjne systemy sterowania ruchem. Systemy te są wykorzystywane w systemach transportu bez kierowcy. Planowane przejęcie uzupełni portfolio Siemens Xcelerator i wzmocni pozycję Siemensa jako wiodącego dostawcy rozwiązań w zakresie elastycznej automatyzacji produkcji.

  • Planowane przejęcie wzmocni pozycję Siemensa jako wiodącej firmy technologicznej w dziedzinie automatyzacji i cyfryzacji fabryk.
  • Strategiczny dodatek do portfolio Siemens Xcelerator
  • Firma ebm-papst, wiodący dostawca wentylatorów oraz kompaktowych i inteligentnych systemów mechatronicznych, która zatrudnia około 650 osób.
  • Duże możliwości rozwoju w dziedzinie inteligentnych, zasilanych bateryjnie rozwiązań napędowych

Innowacyjne portfolio mechatronicznych systemów napędowych firmy Ebm-papst i jej wysoko wykwalifikowani ludzie doskonale pasują do Siemensa. Przejęcie pozwoli nam wykorzystać nowy potencjał biznesowy i klientów na szybko rozwijającym się rynku inteligentnych, zasilanych bateryjnie rozwiązań napędowych w intralogistyce, a także rozwiązań dla robotów mobilnych – powiedział Cedrik Neike, członek zarządu Siemens AG i dyrektor generalny działu Digital Industries.

Produkty IDT to inteligentne, zintegrowane systemy mechatroniczne, które wspierają automatyzację i cyfryzację procesów produkcyjnych. Przejęcie to będzie silnym dodatkiem do portfolio Siemens Xcelerator. Dzięki ich zastosowaniu w robotach mobilnych i pojazdach transportowych bez kierowcy, a także w automatyzacji procesów pomocniczych, takich jak przezbrajanie nowoczesnych maszyn produkcyjnych, są one ważną dźwignią dla większej elastyczności i produktywności. Z tego powodu w tym segmencie rynku spodziewany jest wysoki wzrost.

Integracja portfolio IDT z istniejącym portfolio automatyki i wykorzystanie globalnej sieci sprzedaży Siemensa otworzy nowy dostęp do rynku i wygeneruje znaczący potencjał biznesowy w obszarze elastycznej i autonomicznej automatyzacji fabryk.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do połowy 2025 roku, pod warunkiem uzyskania niezbędnych zgód w zakresie handlu zagranicznego i kontroli fuzji. Dział IDT firmy ebm-papst znajduje się w St. Georgen i Lauf an der Pegnitz w Niemczech oraz w Oradei w Rumunii. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu.

Przejęcie przez Siemens jest dla nas strategicznie ważnym krokiem. To, czego do tej pory technologii napędów przemysłowych (IDT) brakowało do tej pory, była globalna organizacja sprzedaży dla maksymalnego wzrostu. Siemens jest naszym długoletnim klientem i z silną penetracją rynku międzynarodowego i rozległą bazą klientów. bazę klientów. Integracja, która została teraz uzgodniona, zapewni naszemu biznesowi IDT dostęp do globalnego rynku. Otworzy to nowe horyzonty dla innowacji i dalszego wzrostu – dodał dr Klaus Geißdörfer, CEO Grupy ebm-papst.Wykorzystamy wpływy ze sprzedaży biznesu IDT do dalszego rozwoju naszych działów Air Technology i Heating Technology, aby jeszcze bardziej wzmocnić nasze trzy regiony - Europę, Azję i obie Ameryki - oraz na inwestycje w przyszłe obszary naszego portfolio produktów, takie jak cyfryzacja i zrównoważony rozwój.

Ta inwestycja w inteligentne, zintegrowane i połączone w sieć systemy mechatroniczne podkreśla zaangażowanie firmy Siemens w zrównoważone innowacje i jej pozycję wiodącego dostawcy systemów i rozwiązań dla przyszłościowej, elastycznej automatyzacji produkcji.

Źródło: Siemens

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę