Ślizgacze profilowe firmy norelem do szerokiego zakresu zastosowań

Ślizgacze profilowe firmy norelem norelem

Ślizgacze profilowe norelem nadają się do wszelkiego rodzaju zastosowań obejmującego m.in drzwi przesuwne, szuflady, szyny ślizgowe czy wózki liniowe.

Korpus nowych ślizgaczy jest wykonany z wytrzymałego odlewu cynkowego, co ogranicza zużycie podczas ruchu liniowego aluminiowych prowadnic z rowkiem 8 mm. Po wprowadzeniu w rowek ślizgacz profilowy tworzy solidny ślizg wraz z łożyskiem ślizgowym. Dodatkowo zatrzaskiwane elementy ślizgowe z tworzywa sztucznego zapewniają płynny, liniowy ruch profili aluminiowych.

Powiązane firmy

Zapobiegając gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń, ślizgacze nie wymagają dodatkowego smarowania w celu zapewnienia płynnej pracy. Oznacza to, że ślizgacze profilowe mogą być wykorzystywane także w wymagających środowiskach pracy w obecności zapylenia, wilgoci i zanieczyszczeń. Elementy dodatkowe można mocować do ślizgacza profilowego za pomocą dołączonych nakrętek M6 zgodnych z normą DIN 439, przy maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu wynoszącym 50 N.

Ślizgacze profilowe norelem są również dostępne w wersji z rękojeścią nastawną wykonaną z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Za pomocą rękojeści można dociągnąć do profilu aluminiowego blok ślizgowy znajdujący się pośrodku ślizgacza, co uniemożliwia przesuwanie się systemu ślizgowego. Przy momencie dokręcania rękojeści o wartości 15 Nm powstaje siła mocująca 600 N. Wersja z dodatkową rękojeścią nastawną poszerza zakres dostępnych zastosowań.

Prowadnice ślizgowe z kilkoma wózkami należy projektować jako kombinację łożyska stałego (forma F, ze śrubami M6) i łożyska swobodnego (forma L, ze śrubami M5). Pozwoli to skompensować wszelkie tolerancje kształtu i zapewni swobodny ruch.

Nowe ślizgacze firmy norelem mogą być stosowane w wielu sektorach przemysłu produkcyjnego i inżynieryjnego. Ograniczając zużycie w trakcie ruchu liniowego i wymagając minimalnej konserwacji, ślizgacze profilowe sprawiają, że praktyki inżynieryjne są bardziej wydajne, a organizacje zmniejszają koszty konserwacji. Mając to na uwadze, wytrzymałe ślizgacze profilowe pokazują, że firma norelem stale oferuje coraz wydajniejsze rozwiązania zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i komercyjnych.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę