Software République uruchamia inkubator start-upów

Software République uruchamia inkubator start-upów Software République

Firmy: Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics i Thales, 8 marca zainaugurowały działalność inkubatora Software République, otwartego systemu innowacji na rzecz zrównoważonej, bezpiecznej i inteligentnej mobilności. W inauguracji, która odbyła się w Village by CA w Paryżu, wzięli udział przedstawiciele firm będących członkami-założycielami Software République, a także pierwsza grupa start-upów, która dostanie wsparcie w ramach inkubatora.

Do firm Wattpark, Geoflex i Vianova, zwycięzców pierwszego konkursu Mobility 4.0 Challenge, dołączyły dwa inne start-upy Angoka i Parcoor, wybrane przez komisję kwalifikacyjną inkubatora.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Dostosowany do potrzeb program podzielony jest na pięć obszarów, takich jak:

* dostęp do 15 000 ekspertów: sześciu przedstawicieli Software République zapewnia wiedzę techniczną, specjalistyczne zasoby, możliwości testowania i zasoby danych, w zależności od projektów i potrzeb;

* hosting do wyboru: członkowie zapewniają hosting dla startupów w oparciu o zaplecze techniczne lub rynki docelowe w dziesięciu lokalizacjach (w ośmiu krajach);

* mentoring na żądanie: doradztwo w zakresie analizy rynku i konkurencji, finansów, biznesplanów, zasobów ludzkich, prezentacji, UX / UI (user experience / userinterface), w zależności od potrzeb i we współpracy z Village by CA;

* niezależne doradztwo prawne: wsparcie partnerskiej kancelarii prawnej w kwestiach prawnych i podatkowych;

* uprzywilejowany dostęp do systemu Software République.

Start-upy i ich projekty

Angoka zabezpiecza komunikację dla inteligentnych miast i mobilności. Rozwiązania sprzętowe firmy Angoka zapewniają integralność komunikacji M2M i pewnośćdanych, tworząc zaufane połączenia w dowolnej sieci.

Geoflex jest operatorem usług rozszerzającychaplikacje GPS / GNSS w celu osiągnięcia bezpiecznego i dokładnego pozycjonowania, z dokładnością do czterech centymetrów, na lądzie, morzu i w powietrzu. Geoflex zapewnia uniwersalną hipergeolokalizację dla pociągów, samochodów, statków, dronów i smartfonów, a także dla finalnego etapu dostaw w inteligentnych miastach.

Parcoor opracowuje innowacyjne, wbudowane rozwiązania do rozpoznawania zagrożeń, które są implementowane bezpośrednio w urządzeniach. Rozwiązania te opierają się na nowatorskim podejściu łączącym podstawowe dane systemowe monitorowane w czasie rzeczywistym z najnowocześniejszymi, lekkimi, szybkimi i łatwymi do interpretacjialgorytmami uczenia maszynowego. Wynikiem jest bezpieczeństwo cybernetyczne i autonomiczne wykrywanie potencjalnych zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Vianova opracowuje algorytm bezpieczeństwa drogowego, który przyniesie korzyści zarówno miastom, jak i kierowcom, umożliwiając identyfikację i informowanie w czasie rzeczywistym o niebezpiecznych zdarzeniach na drogach lub o wysokim ryzyku wypadków w określonych obszarach.

Wattpark to airbnb ładowarek. Pozwala właścicielom stacji ładowania na ich udostępnianie i wynajmowanie. Pomaga kierowcom zlokalizować stację ładowania, podłączyć się do niej i łatwo uregulować płatność, dzięki czemu jazda samochodem elektrycznym lub hybrydowym typu plug-in staje się bezstresowa.

Źródło: Software République

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę