Spójna koncepcja przepływu materiałów i automatyzacji

Remmert

Prędkości skrawania laserowych systemów tnących wzrosły ponad dwukrotnie. Zamiast produkować coraz więcej w coraz mniejszym czasie, wiele firm zajmujących się obróbką blachy znajduje się w obliczu problemu, którego nie zauważyli - ich kosztochłonne systemy cięcia laserowego nie działają na pełnych obrotach.

Rozwiązania obejmują zarówno prostą obsługę, jak i w pełni automatyczną obsługę. Kluczowym elementem jest tutaj system LaserFLEX, który może jednocześnie ładować i rozładowywać surowce z nawet czterech wycinarek laserowych w ramach w pełni zautomatyzowanego procesu - niezależnie od tego, czy maszyny do cięcia laserowego są wykonywane przez tego samego producenta.

System LaserFLEX może dostarczyć materiał w ciągu zaledwie 60 sekund na urządzenie do cięcia laserowego, dzięki czemu jest to najszybszy system na rynku. LaserFLEX usuwa blachy z wieży BASIC, a następnie przechowuje cięty materiał według potrzeb. Połączenie przenośnika taśmowego BeltFlex z LaserFLEX umożliwia sortowanie gotowych części ręcznie po odcięciu lub usunięciu z BASIC Tower w ramach prostego, szybkiego i ergonomicznego procesu. Będąc częścią linii produktów Remmert FLEX, ten dodatkowy moduł umożliwia personelowi przyjęcie ergonomicznej postawy ciała, która zmniejsza obciążenie pleców podczas wykonywania obowiązków sortowania. Szybkość przesuwania się przenośnika do przodu sprawia, że ​​proces jest prosty i wydajny dla użytkowników. Co więcej, prowadzi to do przyspieszonego przepływu materiału.

Źródło: Remmert

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę