Środki dezynfekcyjne: Nie zapominać o bhp

Światowa pandemia Covid-19 sprawiła, że wszędzie muszą być utrzymywane większe zapasy środków dezynfekcyjnych, skoro nieodzowne się stało regularne dezynfekowanie rąk i powierzchni. 

Zarówno przy podjęciu własnej produkcji, jak i w codziennym stosowaniu środków dezynfekcyjnych w pracy zakładu lub obiektu medycznego pojawiają się przez to niekiedy większe ilości składowanych środków i ich składników, niż dotąd zwykle bywało.

Trzeba przy tym pamiętać o paru sprawach. Większość środków dezynfekcyjnych zawiera bowiem łatwopalne składniki, jak np. etanol, których składowanie z kolei pociąga za sobą konieczność zachowania wymogów ochrony przeciwpożarowej i ochrony wód. Także przy składowaniu małych ilości muszą być przestrzegane określone standardy minimalne środków ostrożności. 

W odpowiedzi na te kwestie Denios oferuje szeroki i certyfikowany asortyment wyrobów do bezpiecznego składowania środków dezynfekcyjnych i materiałów niebezpiecznych, zarówno do małych, jak i większych ilości. Do asortymentu zaliczają się m.in. szafy materiałów niebezpiecznych do małych ilości środków dezynfekcyjnych, które można ustawić wprost na stanowisku pracy, a także systemy, których pojemność magazynowa może wynosić znacznie ponad 1000 l cieczy. Jest też wielki wybór stalowych wanien wychwytowych z certyfikatem, przewidzianych do zabezpieczenia się przed wyciekami cieczy niebezpiecznych dla wód i zapalnych oraz związanym z nimi ryzykiem dla ludzi i środowiska. Do bezpiecznego transportu materiałów niebezpiecznych Denios oferuje pod marką Falcon duży wybór np. pojemników transportowych, kanistrów do nalewania i przelewania oraz sprzętu do precyzyjnego dawkowania. 

Źródło: Denios

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę