Studenci Politechniki Łódzkiej laureatami w konkursie Engineer 4 Science

Studenci PŁ laureatami w konkursie Engineer 4 Science Canva

Konkurs Engineer 4 Science ma wyłaniać i promować wyróżniających się absolwentów uczelni, w ramach następujących obszarów: automatyka, bioinformatyka, cyberbezpieczeństwo, elektromobilność, elektrotechnika, elektronika, fizyka techniczna, geoinformatyka, informatyka, inżynieria biomedyczna, inżynieria i analiza danych, robotyka, sztuczna inteligencja, telekomunikacja, teledetekacja i geonauka, nauczanie maszynowe oraz nauk pokrewnych. Prace są oceniane przez przedstawicieli przemysłu i uczelni.

Z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ w obszarze informatyka techniczna i telekomunikacja najlepszą okazała się praca „Projekt i sterowanie chwytaka z imitacją zmysłu dotyku” napisana przez inż. Mateusza Antczaka pod kierunkiem dra inż. Tomasza Sobieraja. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał inż. Jakub Strzałka za pracę „Oprogramowanie do zarządzania farmą drukarek 3D”, wykonaną pod kierunkiem dra hab. Grzegorza Granosika, prof. PŁ.

Z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ tytuł najlepszej pracy jury przyznało inż. Bartoszowi Durysowi za „Transformery w grafowych splotowych sieciach neuronowych”. Jej promotorem był dr inż. Arkadiusz Tomczyk. Wyróżnienie pierwszego stopnia otrzymała praca „Champion Recommendation in League of Legends Using Machine Learning” napisana przez inż. Kingę Błaszczyk pod kierunkiem dra inż. Dominika Szajermana.

E4S jest lokalnym konkursem prac inżynierskich oraz licencjackich organizowanym na wiodących wydziałach najlepszych uczelni. Konkursy odbywają się pod patronatem PS IEEE we współpracy z biznesem. Zwycięzcy konkursów lokalnych kwalifikowani są do etapu ogólnopolskiego (Superstar 4 Science). Nagrody są wręczane na uroczystej gali, w czasie której laureaci mają szansę zaprezentować wyniki swojej pracy na forum firm, uczelni oraz innych studentów. W tym roku galę zaplanowano na październik.

Źródło: Politechnika Łódzka

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę