Studenci z Politechniki Śląskiej budują bolid

Reklama
Reklama

Członkowie koła naukowego PolSl Racing działającego na Politechnice Śląskiej wezmą w tym udział w zawodach Formuły Student, czyli największych na świecie zawodach motoryzacyjnych dla studentów. Ich celem jest zaprojektowanie, zbudowanie oraz przetestowanie bolidu wzorowanego na wozach biorących udział w zawodach Formuły 1.

W 2012 roku przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach swoją działalność rozpoczęło Koło Naukowe PolSl Racing. Założyła je grupa studentów pasjonujących się motoryzacją.
Ci młodzi ludzie za cel wyznaczyli sobie zaprojektowanie oraz własnoręczne zbudowanie bolidu i wzięcie udziału w prestiżowych, znanych na całym świecie zawodach Formuły Student. By zbudować pojazd na wzór tych startujących w Formule 1, studenci muszą wykazać się zastosowaniem wiedzy teoretycznej w praktyce oraz znajomością specjalistycznego oprogramowania. Zbudowanie bolidu wymaga od nich ciężkiej pracy i wielu godzin spędzonych w warsztacie. Aby wziąć udział w zawodach, konieczna jest również wiedza z zakresu ekonomii w celu stworzenia kosztorysu całego projektu.

Reklama

Więcej informacji znaleźć można na stronie:www.racing.polsl.pl

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama