Synthos na targach Tire Tech Expo

Synthos na targach Tire Tech Expo Synthos

Synthos zaprezentował nowy kauczuk Sprintan S-SBR o niskim TG, przeznaczony do segmentu energooszczędnych i trwalszych opon na targach Tire Tech Expo w dniach 21–23 marca 2023 r. w Hanowerze w Niemczech. Podczas targów Tire Technology Expo 2023 Synthos zaprezentował nowy, innowacyjny materiał S-SBR o niskiej temperaturze zeszklenia (TG), który został opracowany na potrzeby opon o wysokiej wydajności.

Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii funkcjonalizacji S-SBR o niskiej temperaturze zeszklenia zapewnia poprawę oporów toczenia oraz żywotności opony, jednocześnie równoważąc przerobowość mieszanki i zachowując właściwości mechaniczne.

Jest to pierwszy gatunek z nowej serii unikatowych S-SBR o niskiej temperaturze zeszklenia pod marką Sprintan, którą Synthos planuje wprowadzić na rynek jako uzupełnienie istniejących funkcjonalizowanych (Sprintan 3402, Sprintan 918S) i niefunkcjonalizowanych (Sprintan 1810) gatunków S-SBR o niskim TG, przeznaczonych dla sadzowych i krzemionkowych mieszanek bieżnikowych.

Wszystkie komercyjne gatunki kauczuków syntetycznych Synthos są dostępne jako materiały z atrybucją bio/cyrkularną w ramach certyfikacji ISCC Plus.

Kauczuki S-SBR o niskiej temperaturze zeszklenia mogą zapewnić producentom opon większą elastyczność w projektowaniu mieszanek, pozwalając na większą swobodę w stosowaniu dodatków poprawiających parametry użytkowe opony, obniżanie poziomu kauczuków butadienowych (BR) zastępując je mieszankami w pełni opartymi na kauczukach SSBR. Przekłada się to na możliwość poprawy przyczepności na mokrej nawierzchni dzięki dodaniu żywic w ilościach wcześniej niedostępnych. Pojazdy elektryczne stanowią poważne wyzwanie dla producentów opon, a wraz z przyspieszającą transformacją przemysłu motoryzacyjnego, zaawansowana technologia polimerów niskotemperaturowych od Synthos może odgrywać znaczącą rolę w pomaganiu producentom opon osiągnąć ich cele dotyczące wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Synthos

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę