System eBore do dokładnego wytaczania

System eBore firmy Kennametal do dokładnego wytaczania Kennametal

Firma Kennametal zaprezentowała nową serię łatwych w obsłudze narzędzi do użycia w zastosowaniach cyfrowych, zapewniających bardziej produktywne, przewidywalne i precyzyjne wytaczanie. 

System wytaczania dokładnego eBore obejmuje narzędzia do średnic od 6 do 1020 mm oraz opcjonalny cyfrowy wyświetlacz, ułatwiający wykonywanie precyzyjnych nastaw poprzez przekręcenie śruby regulacyjnej, eliminujący ryzyko popełnienia kosztownych pomyłek.

W przypadku wielu części wytaczanie jest często ostatnim krokiem obróbki, a prosty błąd może prowadzić do ich zezłomowania. System wytaczania dokładnego eBore firmy Kennametal eliminuje tradycyjne podejście “liczenia podziałek” w operacjach wytaczania i redukuje kosztowne pomyłki – powiedział menadżer produktów globalnych Marcus Paul. – Zauważyliśmy wśród operatorów szeroką akceptację dla nowego systemu, wynikającą z jego prostoty i łatwej obsługi. A ponieważ ten sam moduł cyfrowy eBore może współpracować z wieloma typami narzędzi i z różnymi maszynami, pozwala zredukować koszty oprzyrządowania.

Łatwa obsługa

Dzięki modułowi cyfrowemu eBore firmy Kennametal, problemy z ustawianiem podziałki w ciasnych otworach oraz pomyłki przy regulacji odchodzą do przeszłości. Ten odporny na wióry i chłodziwo moduł o dokładności regulacji wynoszącej 0,002 mm zawiera szklaną skalę śledzącą ruch wytaczadła. Po zamocowaniu i obróceniu śruby regulacyjnej głowicy wytaczającej o żądaną wartość, jest on gotowy do następnej operacji wytaczania.Dzięki eBore nie ma potrzeby wyjmowania głowicy wytaczającej z wrzeciona w celu przeprowadzania regulacji, liczenia podziałek czy robienia notatek. Obawy związane z luzami i ruchem spowodowanym nadmiernym dokręceniem śruby blokującej głowicę wytaczającą należą już do przeszłości, podobnie jak niekończące się cięcia próbne. Wynikiem tego jest mniej odpadów, mniej przestojów i krótszy czas konfiguracji. Urządzenie wyłącza się automatycznie po 30 sekundach i daje możliwość przeprowadzenia ponad 5000 regulacji pomiędzy wymianami baterii. A jeśli zapomnisz usunąć głowicę wytaczającą przed włączeniem wrzeciona, kulkowo-sprężynowy mechanizm dociskowy automatycznie zwolni wyświetlacz przy 500 obr/min., zapobiegając potencjalnym obrażeniom.

Wytaczanie małych i bardzo dużych średnic

Linia produktowa eBore obejmuje 4 typy narzędzi z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa, pokrywających następujący zakres średnic:

  •  eBore Universal Tool: 6-152 mm;
  •  eBore Fine Boring Tool: 20-205 mm;
  •  eBore Bridge Finishing Tool: 200-1020 mm;
  •  eBore Twin Cutter Roughing Tool: 19.5-1020 mm.

System eBore, zaprojektowany z myślą o ułatwieniu obsługi, zawiera opracowany przez Kennametal interfejs KM do szybkiej wymiany narzędzi i może być łatwo dostosowany do HSK, PSC i KM4X oraz do wrzecion stożkowych.

Źródło: Kennametal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę