System Ri4Power – mniej miedzi, więcej prądu

Rittal
Reklama
Reklama

Firma Rittal na kwietniowych targach HMI przedstawiła nowość dla konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej do przemysłowego rozdziału mocy – system Ri4Power, który bazuje na innowacyjnych szafach sterowniczych VX25. Pozwala on na projektowanie bardziej efektywnych rozwiązań, które zyskują wyższą obciążalność prądową systemu.

Automatyka przemysłowa to sektor, który stale się rozwija. Ponieważ coraz częściej wykorzystuje się wysokowydajną technikę napędową, także urządzenia do rozdziału mocy muszą się stawać coraz wydajniejsze. Obecnie podstawowym warunkiem dla rozdzielnic niskiego napięcia są większe prądy znamionowe przy jak najmniejszej powierzchni, którą zajmuje urządzenie. Nowy system VX25 Ri4Power firmy Rittal doskonale spełnia te wymagania – zastosowanie szyn miedzianych o mniejszym przekroju pozwala uzyskać większe prądy znamionowe – aż do 6300 A.

Reklama

Korzyści dla konstruktorów – mniejsze zużycie miedzi i mniejsza złożoność

Jakie korzyści wynikają z mniejszego przekroju szyn zbiorczych? Przede wszystkim mniejsze zużycie miedzi, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów produkcji całego systemu. Ale to niejedyne zalety. Optymalizacja geometrii w nowym systemie Ri4Power pozwala na większe znamionowe natężenie prądu – aż do 6300 A, przy odporności na zwarcia do 100kA. Dodatkowo uchwyty szyn zbiorczych charakteryzują się znacznie mniejszą złożonością. Ten sam izolator pasuje do szaf o głębokości 600 mm, jak i 800 mm. Dzięki lustrzanej symetrii może być stosowany zarówno z lewej, jak i prawej strony. Uchwyty szyn zbiorczych po prostu przykręca się do profilu trzema śrubami.

Powiązane firmy

Reklama

Nowy system Ri4Power daje zupełnie nowe możliwości dla wprowadzonego w ubiegłym roku innowacyjnego systemu szaf sterowniczych – VX25. Jest to przede wszystkim ułatwienie montażu dzięki pełnej symetrii, siatce wymiarowej oraz mniejszej różnorodności części. W praktyce komponenty zabudowy można instalować zarówno na pionowych, jak i poziomych częściach szafy sterowniczej. A to oznacza znacznie mniej niezbędnych części, a co za tym idzie – oszczędność przestrzeni, czasu i pieniędzy. Dodatkowo w systemie Ri4Power dostępna jest specjalna ściana działowa przestrzeni funkcyjnej. Można ją zainstalować zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Oddziela ona dodatkową przestrzeń, w której można umieścić okablowanie lub dodatkowe komponenty. W górnej części szafy sterowniczej przewidziano także osobną przestrzeń do montażu dodatkowych komponentów – jest ona łatwo dostępna przez otwieraną klapę lub osłonę.

Źródło: Rittal Sp. z o.o.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama