System widzenia komputerowego ABB

Reklama
Reklama

System widzenia komputerowego spółki ABB zapewnia większą niezawodność dla aplikacji naprowadzanych widzeniem komputerowym, przy czym ich ustawianie trwa tylko 25% czasu potrzebnego przy tradycyjnych rozwiązaniach.

· Bezproblemowa integracja: Współpracuje z oprogramowaniem ABB RobotStudio opartym na  PC i stanowi platformę do szybkiego i łatwego tworzenia zadań dla widzenia komputerowego.
· Łatwe programowanie: Operatorzy mogą automatycznie wybierać funkcje, ustawiać parametry i pracować w realnych warunkach.
· Elastyczna technologia: Oferuje większą moc obliczeniową, wysoką rozdzielczość, wysokiej jakości narzędzia widzenia komputerowego, łączność i interfejs operatora.
· Szybka instalacja: Bezproblemowa integracja między oprogramowaniem komputerowym a oprogramowaniem opartym na bazie sterownika dla pierwszego podłączenia („plug-and-produce“).
 
– System ABB Integrated Vision oprócz podniesienia jakości i elastyczności , optymalizuje także jakość produkcji i maksymalizuje również inspekcję i kontrolę, dając robotom zdolność widzenia – stwierdził Klas Bengtsson, manager produktu firmy ABB. – Firmy mogą w sposób efektywny  wykorzystywać systemy robotyczne naprowadzane widzeniem komputerowym, mogą zwiększyć wielkość produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji, poprawić jakość produktów i ograniczyć konieczność przeróbek i ilość odrzutów – dodał.

Reklama

System ABB Integrated Vision wykorzystuje elementy spółki Cognex. Korzysta on z zaawansowanych technologii przetwarzania obrazu, takich jak algorytm PatMax opatentowany przez spółkę Cognex, a przeznaczony dla zaawansowanej lokalizacji części. Rezultatem jest solidny przegląd, wykrywanie usterek, naprowadzanie i mierzenie, co oznacza, że wyprodukowane produkty spełniają najwyższe normy.

Wszystkie te umiejętności są przydatne tylko wtedy, jeżeli ich ustawienie, wprowadzenie i korzystanie z nich jest łatwe. RobotStudio – mocne, ale zarazem proste narzędzie programowania spółki ABB na bazie PC oferuje w tej chwili platformę do prostego i szybkiego tworzenia zadań dla widzenia komputerowego. Operatorzy mogą wybierać funkcje, ustawiać parametry do pracy w rzeczywistych warunkach i wybierać z bibliotek typowych aplikacji widzenia komputerowego. Inteligentna kamera oferuje najszerszą gamę wbudowanych protokołów komunikacyjnych, które bezpośrednio komunikują się z robotem. Uruchomienie robota w wirtualnym świecie jest bardzo proste.

– Korzystanie z aplikacji systemu ABB Integrated Vision jest proste dla wszystkich użytkowników, również początkujących – zapewnia Bengtsson. I dodaje: Operatorzy po prostu podłączą kamerę do elementu sterującego robota i są gotowi do pracy.

www.abb.com/robotics

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama