Systemy izolacji przeciwpożarowej Paroc

Systemy izolacji przeciwpożarowej Paroc Paroc

Jeśli się nad tym zastanowić, dachy płaskie towarzyszą nam niemal na każdym kroku – w pracy, na zakupach, a coraz częściej również w naszych domach. Aby „bezpieczny dach nad głową” nie był jedynie pustym frazesem, warto zadbać o odpowiednią ochronę tego typu konstrukcji. Tutaj projektantom i inwestorom z pomocą przychodzą certyfikowane systemy przeciwpożarowe Paroc.

Bezpieczeństwo pożarowe to jeden z wyznaczników charakteryzujących nowoczesne budownictwo. Szczególne znaczenie w tym kontekście mają dachy płaskie. Tego rodzaju konstrukcje w warunkach pożaru powinny zachować maksymalnie długą odporność ogniową, a w szczególności nośność – ze względu na często znajdujące się na nich instalacje i urządzenia. Z myślą o potrzebach inwestorów oraz użytkowników ich budynków, Paroc, czołowy producent izolacji budowlanych z wełny kamiennej, proponuje rozwiązania sprawdzone w akcji. Produkty Paroc wykorzystuje się w stoczniach, centrach danych czy halach koncertowych, a więc wszędzie tam, gdzie wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej są najwyższe.

Wełna kamienna Paroc posiada najwyższą możliwą reakcję na ogień A1, co oznacza że klasyfikowana jest jako niepalna, nierozprzestrzeniająca ognia i nietworząca dymu oraz płonących kropel. Systemy izolacji oparte na płytach dachowych Paroc ROS oraz Paroc ROB dodatkowo posiadają prestiżową, międzynarodową aprobatę, czyli FM 4470. Oznacza to, że produkty spełniają jedne z najbardziej rygorystycznych standardów bezpieczeństwa na świecie. Standard FM oznacza dla inwestorów sprawdzony wybór wszędzie tam, gdzie odporne na ogień konstrukcje są niezbędne, by ograniczyć ryzyko powstawania strat materialnych i zagrożenia życia.

Jednowarstwowy system izolacyjny Paroc można zastosować w konstrukcjach o grubości izolacji mniejszej lub równej 180 mm. Pokrycie dachowe montuje się w takim układzie bezpośrednio na izolacji, którą z kolei przymocowuje się do pokrycia za pomocą łączników mechanicznych. Bez względu na typ konstrukcji nośnej, zawsze należy pamiętać o wykonaniu membrany paroizolacyjnej.

* Pokrycie dachowe,

* Łączniki mechaniczne,

* Paroc ROS 60 lub 70,

* Folia paroizolacyjna,

* Konstrukcja nośna: blacha falista lub inna.

Grafika

Dwuwarstwowy system izolacyjny Paroc składa się z grubszej warstwy izolacyjnej z cienką sztywną płytą dachową umieszczaną wyżej. Grubość głównej warstwy izolacyjnej (Paroc ROS) wynosi od 50 do 200 mm, a płyty wierzchniej, która rozkłada obciążenie (Paroc ROB lub ROS) – od 20 do 50 mm. Zaletą tego układu jest większa skuteczność w eliminacji mostków termicznych. Dwuwarstwowy system izolacyjny nie ma łączeń płyt przechodzących przez całą warstwę izolacji.

* Pokrycie dachowe,

* Łączniki mechaniczne,

* Paroc ROS 60, 70 lub Paroc ROB 80,

* Paroc ROS 40,

* Folia paroizolacyjna,

* Konstrukcja nośna, np. blacha falista.

Źródło: Paroc

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę