Systemy izolacji przeciwpożarowej Paroc
Jeśli się nad tym zastanowić, dachy płaskie towarzyszą nam niemal na każdym kroku – w pracy, na zakupach, a coraz częściej również w naszych domach. Aby „bezpieczny dach nad głową” nie był jedynie pustym frazesem, warto zadbać o odpowiednią ochronę tego typu konstrukcji. Tutaj projektantom i inwestorom z pomocą przychodzą certyfikowane systemy przeciwpożarowe Paroc.
Bezpieczeństwo pożarowe to jeden z wyznaczników charakteryzujących nowoczesne budownictwo. Szczególne znaczenie w tym kontekście mają dachy płaskie. Tego rodzaju konstrukcje w warunkach pożaru powinny zachować maksymalnie długą odporność ogniową, a w szczególności nośność – ze względu na często znajdujące się na nich instalacje i urządzenia. Z myślą o potrzebach inwestorów oraz użytkowników ich budynków, Paroc, czołowy producent izolacji budowlanych z wełny kamiennej, proponuje rozwiązania sprawdzone w akcji. Produkty Paroc wykorzystuje się w stoczniach, centrach danych czy halach koncertowych, a więc wszędzie tam, gdzie wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej są najwyższe.
Wełna kamienna Paroc posiada najwyższą możliwą reakcję na ogień A1, co oznacza że klasyfikowana jest jako niepalna, nierozprzestrzeniająca ognia i nietworząca dymu oraz płonących kropel. Systemy izolacji oparte na płytach dachowych Paroc ROS oraz Paroc ROB dodatkowo posiadają prestiżową, międzynarodową aprobatę, czyli FM 4470. Oznacza to, że produkty spełniają jedne z najbardziej rygorystycznych standardów bezpieczeństwa na świecie. Standard FM oznacza dla inwestorów sprawdzony wybór wszędzie tam, gdzie odporne na ogień konstrukcje są niezbędne, by ograniczyć ryzyko powstawania strat materialnych i zagrożenia życia.
Jednowarstwowy system izolacyjny Paroc można zastosować w konstrukcjach o grubości izolacji mniejszej lub równej 180 mm. Pokrycie dachowe montuje się w takim układzie bezpośrednio na izolacji, którą z kolei przymocowuje się do pokrycia za pomocą łączników mechanicznych. Bez względu na typ konstrukcji nośnej, zawsze należy pamiętać o wykonaniu membrany paroizolacyjnej.
* Pokrycie dachowe,
* Łączniki mechaniczne,
* Paroc ROS 60 lub 70,
* Folia paroizolacyjna,
* Konstrukcja nośna: blacha falista lub inna.
Dwuwarstwowy system izolacyjny Paroc składa się z grubszej warstwy izolacyjnej z cienką sztywną płytą dachową umieszczaną wyżej. Grubość głównej warstwy izolacyjnej (Paroc ROS) wynosi od 50 do 200 mm, a płyty wierzchniej, która rozkłada obciążenie (Paroc ROB lub ROS) – od 20 do 50 mm. Zaletą tego układu jest większa skuteczność w eliminacji mostków termicznych. Dwuwarstwowy system izolacyjny nie ma łączeń płyt przechodzących przez całą warstwę izolacji.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Budownictwo przemysłowe
Profesjonalna izolacja rurociągów? Należy działać systemowo
Kiedy trzeba zaizolować rurociąg prosty, praca wykonawcy (jak i sama izolacja) z reguły układa się gładko. Kiedy jednak instalacja skręca we wszystkich kierunkach, życie fachowca nie jest już tak proste. Chyba że skorzysta on z systemowych rozwiązań izolacyjnych Paroc.
* Pokrycie dachowe,
* Łączniki mechaniczne,
* Paroc ROS 60, 70 lub Paroc ROB 80,
* Paroc ROS 40,
* Folia paroizolacyjna,
* Konstrukcja nośna, np. blacha falista.
Źródło: Paroc