Szwajcarska hartownia usługowa zaufała Seco/Warwick

Szwajcarska hartownia usługowa zaufała Seco/Warwick Seco/Warwick

Piec z dużą komorą roboczą, wydajnym systemem pompowym, hartowaniem izotermicznym oraz chłodzeniem kierunkowym zwiększy moce produkcyjne hartowni, która znana jest głównie z usług w zakresie lutowania niklem i srebrem.

Zamówiony piec próżniowy Vector, rozwiązuje problem klienta z hartowaniem elementów o większych gabarytach (przestrzeń robocza pieca to 900x900x1200), oraz znacznie zwiększy wydajność obecnej hartowni. Usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów hartowania, dzięki dużej oszczędności energetycznej, wydajności komory grafitowej oraz czystości i szybkości procesów piec będzie miał także wpływ na zwiększenie ekonomiki produkcji.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Nasz piec poszerza także wachlarz usług klienta. Dzięki możliwości chłodzenia w 15 barach możliwa jest obróbka części wymagających bardzo szybkiego chłodzenia. Vector dzięki wysokiej próżni pozwala także wykonywać trudniejsze procesy lutowania np. niklem czy srebrem. To nasza druga współpraca z tym partnerem. Poprzednio dostarczaliśmy klientowi urządzenie z rodziny pieców Seco/Warwick o podobnym rozmiarze, w odmianie nie ciśnieniowej – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Vector to najczęstszy wybór hartowni usługowych nie tylko w Europie. Wszechstronność, wydajność i doskonała ekonomika procesów sprawiają, że profesjonalne hartownie usługowe najczęściej zamawiają ten rodzaj pieców próżniowych.

Vector występuje w kilku rozmiarach i konfiguracjach. W zamówionej przez Szwajcarów wersji, duża przestrzeń robocza z możliwością dopasowania ponadgabarytowego wsadu wykorzystuje zalety okrągłej komory grzejnej. Urządzenie umożliwia przeprowadzanie bardzo wydajnych procesów na bardzo dobrej próżni w średnich jak i wysokich zakresach, dzięki zastosowaniu systemu składającego się z dwóch pomp mechanicznych oraz pompy dyfuzyjnej. Na wydajność przeprowadzanych procesów ma też wpływ możliwość chłodzenia w 15 barach.

Dzięki sterowaniu falownikiem mamy możliwość załączenia optymalnej mocy chłodzenia w odpowiednim segmencie procesu. Dużą zaletą są też małe straty cieplne oraz dobry rozkład temperatury w komorze grzejnej. Piec próżniowy Vector ma liczne opcje, takie jak: konwekcja, chłodzenie kierunkowe czy hartowanie izotermiczne zwiększające wszechstronność urządzenia i przeprowadzanych procesów.

W żadnej innej branży piece do obróbki cieplnej metali nie są tak intensywnie wykorzystywane. Hartownie usługowe wyróżnia ogromny zakres oferowanych usług, dlatego urządzenia, które kupują, muszą być niezawodne, wydajne i jak najbardziej uniwersalne.

Hartownie usługowe codziennie mierzą się z problemem wielu rodzajów materiałów, szerokiej rozpiętości procesów oraz różnorodnych technologii. To jedna z najbardziej doświadczonych grup odbiorców, jeśli chodzi o obróbkę cieplną w próżni. Seco/Warwick dostarczy do Szwajcarii rozwiązanie, które dzięki swoim unikatowym możliwościom poradzi sobie w tym wymagającym środowisku. Ponad to zapewnia zarówno dużą różnorodność, jeśli chodzi o obrabiane elementy, jak i technologie, w których operuje. Vector wraz z zamówionym wyposażeniem jest tak samo wszechstronne, jak hartownie usługowe na rynku obróbki metali.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę