Targi Aluminium ze zmienionym terminem

Reklama
Reklama

Odbywające się w cyklu dwuletnim targi Aluminium nie odbędą się na jesieni tego roku w Düsseldorfie. Organizatorzy, w obawie przed skutkami pandemii koronawirusa, postanowili przenieść targi na maj przyszłego roku.

Targi Aluminium to jedna z najważniejszych imprez branżowych przemysłu aluminiowego. Co dwa lata wystawa ta gromadzi w Düsseldorfie przeszło 1000 wystawców i ok. 23 000 odwiedzających ze 100 krajów. W tym roku targi miały odbyć się w dniach 6-8 października, ale ostatecznie organizatorzy postanowili przenieść je na przyszły rok. Nowy termin targów Aluminium to 18-20 maja 2021 r.

Reklama

Jak zapewniają organizatorzy, decyzja została podjęta po licznych rozmowach z przedstawicielami branży i partnerami targi, którzy opowiedzieli się za przełożeniem targów. Przemysł aluminiowy, a także międzynarodowe łańcuchy dostaw zostały mocno dotknięte pandemią i wprowadzanymi w poszczególnych państwach restrykcjami i obostrzeniami.

Wraz z wystawcami i partnerami cały czas liczyliśmy na to, że koniunktura się poprawi i uda nam się zorganizować targi w październiku. Niestety ta nadzieja nie ziściła się. Zdecydowana większość wystawców wyraziła zatem życzenie, aby targi Aluminium zostały przełożone na przyszły rok – mówi Michael Freter, dyrektor zarządzający Reed Exhibitions Deutschland. – We współpracy ze wszystkimi uzgodniliśmy, że odraczając termin targów na 2021 r. możemy zaoferować branży najlepsze warunki do udanego przeprowadzenia targów w nowym terminie.

Wraz z wybuchem pandemii Covid-19 popyt na aluminium spadł, w niektórych przypadkach nawet dość znacznie. Co ważne, według niemieckiego stowarzyszenia przemysłu aluminiowego (Gesamtverband der Aluminiumindustrie) gwałtownie spadło zapotrzebowanie na aluminium z takich branż jak motoryzacja czy lotnictwo.

Reklama

Decyzja o przeniesieniu targów Aluminium na maj przyszłego roku jest naszym zdaniem absolutnie słuszna. Rynki aluminium znalazły się w stagnacji w wielu państwach. Obecnie wciąż jeszcze nie widzę poprawy – powiedział Marius Baader, dyrektor zarządzający GDA, która aktywnie wspiera targi  Aluminium. – Nasza branża koncentruje się obecnie głównie na zabezpieczaniu biznesu i zatrudnienia. Nasze materiały i produkty są rozwiązaniami dla wyzwań teraźniejszości i przyszłości, niemniej jednak obecnie koncentrujemy się na ustabilizowaniu gospodarki. Maj przyszłego roku wydaje się odpowiednim czasem, kiedy targi Aluminium będą mogły stanowić ważny impuls nowego startu dla naszych klientów.

Podobnego zdania jest również dr Gerd Goetz, dyrektor generalny europejskiego stowarzyszenia przemysłu aluminiowego. – Obecnie skupiamy się na zrównoważonych środkach gospodarczych w celu przezwyciężenia kryzysu przez UE i jej państwa członkowskie. Przemysł aluminium może odegrać kluczową rolę w realizacji zielonego europejskiego planu działania. Dlatego targi Aluminium są dla nas ważne – szczególnie w przyszłym roku, kiedy sytuacja w branży znów się uspokoi – powiedział Gerd Goetz.

Źródło: Reed Exhibition Deutschland

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama