Targi Hannover Messe 2022 przełożone

Targi Hannover Messe 2022 przełożone Deutsche Messe

Utrzymująca się wciąż duża fala zachorowań i wynikające stąd restrykcje sprawiły, że organizatorzy targów Hannover Messe (Deutsche Messe) podjęli decyzję o ich przesunięciu. Tegoroczna edycja tych wiodących na świecie targów przemysłowych odbędzie się od 30 maja do 2 czerwca 2022 r.

Organizatorzy podjęli taką decyzję po konsultacjach z radą doradczą wystawców targów Hannover Messe i stowarzyszeniami partnerskimi VDMA (Związek Niemieckich Producentów Maszyn i Instalacji Przemysłowych) i ZVEI (Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Elektrotechniki i Przemysłu Cyfrowego). Tegoroczna edycja targów miała pierwotnie odbyć się w terminie kwietniowym. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, również z powodu pandemii, targi odbyły się tylko w formie wirtualnej.

Ze względu na utrzymującą się wysoką zachorowalność na COVID-19 w Niemczech i wielu sąsiednich krajach, wspólnie z naszymi wystawcami postanowiliśmy zmienić termin targów Hannover Messe. Ubiegły rok pokazał, że miesiące letnie są najlepsze na duże wydarzenia podczas pandemii. W tej chwili nie możemy przewidzieć, czy sytuacja poprawi się do kwietnia, więc nowy termin zapewnia naszym klientom możliwie największe bezpieczeństwo, aby mogli zaprezentować swoje innowacje na najważniejszych światowych targach przemysłowych – powiedział dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe.

Przełożenie targów na późniejszy termin jest słusznym krokiem, gdyż umożliwi przeprowadzenie większej liczby szczepień, co leży w interesie zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Późniejsza data zwiększa również prawdopodobieństwo większej liczby odbiorców zarówno w kraju, jak i za granicą, z czego wszyscy korzystają – podkreślił dyrektor generalny VDMA Thilo Brodtmann.
 
Na początku czerwca 2022 targi Hannover Messe będą pierwszym na świecie dużym wydarzeniem targowym branży przemysłowej. Tegoroczna tematyka targów skupia się na cyfryzacji i zrównoważonym rozwoju, które mają stymulować innowacyjne i wydajne podejścia do produkcji i ochrony klimatu. Tegoroczna wystawa będzie trwała cztery dni ze względu na zapełniony kalendarz imprez Hannover Exhibition Centre w czerwcu. W 2023 r. targi mają powrócić do swojego pierwotnego, kwietniowego terminu, a także do pięciodniowego harmonogramu.

Targi Hannover Messe to najważniejsze na świecie targi technologii przemysłowej. Temat przewodni wystawy, czyli „Transformacja przemysłowa”, łączy takie zakresy tematyczne, jak: automatyzacja, ruch i napędy, cyfrowe ekosystemy, rozwiązania energetyczne, logistyka, części i rozwiązania inżynieryjne, globalny biznes i rynki oraz Future Hub. W tym roku ponadto wśród wiodących tematów pojawią się także Przemysł 4.0, bezpieczeństwo IT, produkcja neutralna pod względem emisji CO2, sztuczna inteligencja i logistyka 4.0. Program targów uzupełnią liczne konferencje i fora.

Krajem parnerskim tegorocznej edycji targów będzie Portugalia.

Źródło: Deutsche Messe

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę