Targi Intec i Zuliefermesse otworzą europejski rok targowy 2019

Raven Media
Reklama
Reklama

5-8 lutego 2019 r. w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse. To pierwsza istotna impreza targowa w kalendarzu poświęcona branży obróbki metali, branży maszynowej i poddostawczej. Swoją ofertę w ramach obu imprez zaprezentuje w sumie ponad 1,3 tys. wystawców.

Do wydarzenia pozostały już niewiele ponad trzy miesiące, ale praktycznie cała powierzchnia przeznaczona dla wystawców została zarezerwowana i na ten moment pozostały już ostatnie wolne miejsca. Organizatorzy nie kryją zadowolenia z tego faktu. - Świadczy to o silnej pozycji naszego duetu targowego na tle europejskich targów przemysłowych – mówi Markus Geisenberger, dyrektor generalny Leipziger Messe GmbH. - Odwiedzający będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców, którzy zaprezentują wszystkie etapy produkcji przemysłowej – od narzędzi, części, komponentów i usług produkcyjnych poprzez obrabiarki, centra obróbcze, linie produkcyjne, aż po automatyzację produkcji – anonsuje imprezę Geisenberger.

Reklama

Bogata oferta, wystawcy z całej Europy

Odwiedzający targi Zuliefermesse będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą europejskich poddostawców części i komponentów z metalu, tworzyw sztucznych i innych nowatorskich materiałów, a także z ofertą konstrukcji lekkich, skierowaną m.in. do przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego, medycznego, optycznego, lotniczego, tworzyw sztucznych, elektroniki i elektrotechniki.

Na targach Intec natomiast będzie można spotkać przedstawicielstwa dużych niemieckich Centrów Budowy Maszyn z Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii Północnej–Westfalii i Saksonii, a także przedsiębiorstw pochodzących spoza Niemiec – wśród nich najliczniejszą grupę stanowią wystawcy z Włoch, Szwajcarii i Austrii.

W Lipsku nie zabraknie także wystawców z Polski. Co dwa lata duet targów Intec i Zuliefermesse jest miejscem spotkań dla firm, instytucji i organizacji. W przyszłym roku w tamtejszym centrum targowym zaprezentują się tam m.in. Bydgoski Klaster Przemysłowy, który zeprezentuje siedem firm z regionu, w tym: Zakład Narzędziowy EKOPLAST Roman Glazik, Kaplast, Produkcja Artykułów z Tworzyw Sztucznych APLEX, KONEK PSN, HPT Innovation, Zakład Produkcji Form, Narzędzi Specjalnych i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych GRAFORM Stanisław Grabowski, Fatpol Tools, a także MM Systemy, Wtryskownia 24, AKPOL i Ecoster.

Reklama

 Przyszłość produkcji - wystawy i fora

Targom towarzyszyć będzie bogaty program konferencji, w ramach którego organizatorzy przygotowali wiele interesujących wydarzeń. „Nowe technologie wytwarzania w praktyce – produkcja przyrostowa + technologie hybrydowe” – to tytuł wystawy na której odwiedzający będą mogli zobaczyć eksponaty, które powstały w wyniku połączenia klasycznych procesów produkcyjnych z nowymi technologiami. Natomiast podczas wystawy „Sensoryka – na drodze do inteligentnego produktu. Rozwiązania, trendy, możliwości” uwaga skupi się na korzyściach wynikających z zastosowania inteligentnych rozwiązań oraz na wyzwaniach towarzyszących opracowywaniu innowacji.

 Wyzwania i szanse dla nowych napędów

Przy okazji targów Intec i Zuliefermesse swoją premierę będzie miało branżowe forum „new mobility”, organizowane przez Leipziger Messe we współpracy z klastrem ACOED Automotive Cluster Ostdeutschland. W ramach forum, 7 lutego, eksperci ze świata przemysłu i polityki zaprezentują przykłady wdrożeń oraz strategie działania z zakresu nowych rodzajów napędu. - Forum „new mobility” stanowi istotną platformę do dyskusji na temat wyzwań i szans przed jakimi stoi sektor produkcyjny i poddostawczy w dobie wdrażania nowych rodzajów napędu. Tematyka ta zalicza się najistotniejszych zagadnień, jakie poruszane są podczas naszych targów - przyznaje dr Delanie Träber, kierownik pionu targów przemysłowych Leipziger Messe.

Wsparcie i współpraca

Istotnym celem duetu targowego Intec i Zuliefermesse jest wspieranie międzynarodowej współpracy przedsiębiorców i instytucji. W tym celu w ramach targów zorganizowane zostaną fora kooperacji oraz międzynarodowe spotkania, w tym m.in. „Spotkanie Państw 4.0 – Saksonia-Polska-Czechy-Rumunia”, w ramach którego odbędą się wykłady oraz spotkania biznesowe podczas Buisness-Speed-Dating.

Więcej informacji na temat targów Intec i Zuliefermesse na stronie internetowej: www.targilipskie.pl.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama