Targi Katowice istnieją już ponad trzy dekady

Targi Katowice

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowiece to jedna z największych imprez branżowych w Europie. Targi nieprzerwanie odbywają się od ponad 30 lat.

 W 1985 r. po raz pierwszy zostały zorganizowane targi górnicze. Uczestniczyło w nich ok. 200 wystawców, w tym 66 z zagranicy. Przez 5 kolejnych edycji organizatorem były Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Od 1995 do 2001 r. wydarzenie to organizowane było przez Międzynarodowe Targi Katowickie. Targi trwały 5 dni i początkowo funkcjonowały pod nazwą Simmex. Miejscem ekspozycji były tereny Spodka oraz hale Międzynarodowych Targów Katowickich. W imprezie każdorazowo brało udział kilkuset wystawców, w tym wiele firm zagranicznych. Swoją ofertę przedstawiły też firmy z branży chemicznej.

W 2005 pod patronatem Światowego Kongresu Górniczego zorganizowano konferencję poświęconą polskiemu górnictwu i polskiej energetyce. Na targach zaprezentowali się wystawcy z 25 państw. Największym wystawcą na targach była Polska Technika Górnicza S.A., ekspozycja firm skupionych w PTG zajęła aż 2 tys. m.kw. Po raz pierwszy w historii imprezy zorganizowano konkurs na nowatorskie projekty techniczne, zastosowane w konstrukcji maszyn i urządzeń.

Od 2007 r. do dnia dzisiejszego, po katastrofie budowlanej na terenach MTK, targi były i nadal są organizowane na terenie Spodka i terenach przyległych, przez Polską Technikę Górniczą S.A. Od 2007 roku prezentowane są produkty dedykowane dla przemysłu górniczego i energetycznego przez firmy krajowe i zagraniczne.

W 2017 r. na terenach Międzynarodowego Centrum Kongresowego i terenach przyległych do Spodka firmy polskie i zagraniczne zaprezentowały się na terenach ok. 8 000 m.kw. W każdej edycji targów były organizowane konferencje i sympozja o tematyce górniczej.

 We wrześniu 2019 r. Targi KATOWICE będą zajmowały powierzchnię o ponad 20% większą w porównaniu do roku 2017. Po raz pierwszy będzie zorganizowana wystawa niskoemisyjnych kotłów. W trakcie targów zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu dla studentów uczelni technicznych, którzy przysłali prace na Konkurs INNOWACJE w PRZEMTYŚLE. Nagrodzeni zostaną również Wystawcy, których innowacyjne rozwiązania maszyn, urządzeń i technologii ocenione zostaną przez Kapitułę Konkursu. W katowickich targach uczestniczy coraz więcej firm zagranicznych. Zwiększająca się liczba zwiedzających świadczy o tym, że targi te cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice przez te wszystkie lata stały się jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wyrobiły sobie markę i cieszą się dużym uznaniem specjalistów.

 Źródło: Targi Katowice

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę