Targi PLASTPOL już w przyszłym tygodniu

Targi Kielce

Prawie 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 powierzchni wystawienniczej – tak zapowiada się tegoroczna edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Będzie to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.

Wśród wystawców pojawią się przedstawiciele branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy z takich krajów jak: Austria, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Malezja, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina czy Węgry.

Targi tradycyjnie rozpocznie konferencja prasowa zorganizowana przez Stowarzyszenie PlasticsEurope Polska, które zajmuje się analizą produkcji, zapotrzebowania oraz odzysku tworzyw sztucznych w Europie. Podczas spotkania zostanie przedstawiona analiza rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie i na świecie. Eksperci ze stowarzyszenia podzielą się również swoimi wnioskami i opinią na temat przyszłości branży.

targi Plastpol

– Minione półtora roku był czasem wielu zawirowań dla branży. Musieliśmy zmienić modele biznesowe. Na szczęście poradziliśmy sobie dobrze. Byliśmy jedną z branż, która miała kluczowe znaczenie dla dostarczenia środków bezpieczeństwa potrzebnych podczas pandemii. Niestety ucierpiały niektóre z sektorów współpracujących. O tym wszystkim piszemy w raporcie, którego premiera będzie miała miejsce podczas tegorocznych Targów PLASTPOL – mówi Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca PlasticsEurope Polska.

Tego samego dnia odbędzie się również konferencja pod nazwą „Zamykamy obiegi surowców – tworzywa sztuczne. Innowacje” organizowana przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

targi Plastpol

Z kolei drugiego dnia targów Plastech–INFO zaprasza na otwarte seminarium techniczne „Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych jako siła napędowa dla rozwoju przemysłu”. Seminarium poświęcone będzie potrzebom promocji i zwiększenia wiedzy o branży.

Przy okazji tegorocznych targów, organizatorzy przygotowali, we współpracy z kwartalnikiem Tworzywa, czasopismo Gazeta Plastpol. W magazynie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia oraz artykuły poświęcone branży tworzyw sztucznych i gumy. Wirtualna wersja periodyku dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia targowego.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędą się 21-23 września 2021 r. w Targach Kielce. 

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę