Taśma transportowa nie tylko dla przemysłu

TechHive
Reklama
Reklama

Taśmy transportowe to pojęcie, które przede wszystkim kojarzy się z fabrykami, kopalniami i ogólnie pojętym przemysłem. Niemniej jednak dzisiaj odgrywają rolę nie tylko w transporcie i procesach produkcyjnych.

Firmy coraz częściej zaczynają wykorzystywać taśmy transportowe w różnej działalności, za przykład może tutaj posłużyć Japonia, gdzie zastąpiły one kelnerów. Taśmy przenośnikowe transportują świeżo przygotowane dania wzdłuż stolików wprost do rąk osób, które je zamówiły. W takich restauracjach zamówienie składa się za sprawą ekranu dotykowego – przypominającego ten w bankomatach. Taśma transportująca ma swój start w kuchni, a przebiega praktycznie przez wszystkie obszary sal dla gości. Nie ma obaw, że zamówiony posiłek przez klienta trafi do rąk kogoś innego, bowiem każda potrawa zaopatrzona jest w numerek ułatwiający odnalezienie jej przez właściciela. Gdy danie zostanie zjedzone, wystarczy pusty talerz odstawić z powrotem na taśmę, a ona zawiezie naczynię na zaplecze.
Japońskie restauracje z taśmami transportowymi zyskują coraz większą popularność. Obsługa jest bowiem bardzo szybka, a przy tym wygodna. Część z takich restauracji nie musi zatrudniać nawet jednego kelnera – cała załoga pracuje w kuchni i na zapleczu.

Reklama

Restauracje, które posiłkują się taśmami transportującymi nie tylko oszczędzają ze względu na redukcję członków załogi, ale również zwiększają sprzedaż dzięki nowej możliwości prezentacji przekąsek i deserów. Wędrujące na taśmach przysmaki potrafią skusić niejednego gościa. Gdyby deser stał za ladą, ten sam gość, by go nie zobaczył i nie poczuł, a tym samym wcale by go nie zamówił.

Automatyzacja na każdym kroku

Reklama

Żyjemy w czasach, w których człowiek zastępowany jest przez maszyny w coraz to kolejnych dziedzinach życia. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie współczesnej fabryki bez inteligentnej technologii i nowoczesnych maszyn. Tymczasem niektórzy uparcie twierdzą, że wolą być obsługiwani przez żywą osobę, z którą można nawiązać rozmowę. Rzeczywiście taśma transportowa nie zastąpi uśmiechniętego kelnera, ale może sprawić, że w przyszłości będziemy pracować mniej, a tym samym znajdziemy więcej czasu na odpoczynek i opracowywanie kolejnych zautomatyzowanych rozwiązań, które ułatwią nam życie.

Źródło: CentrumPR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama