Technologiczne innowacje z Tajwanu na targach ITM 2024
Podczas tegorocznej edycji targów ITM Industry Europe wśród ponad 700 wystawców z niemal całego świata swoje produkty zaprezentowało blisko 20 przedsiębiorców z Tajwanu.
Żeby wesprzeć Polskę w dalszym rozwoju zielonego, inteligentnego przemysłu wytwórczego, Administracja Handlu Międzynarodowego (TITA) w Ministerstwie Gospodarki Tajwanu uruchomiła Program Promocji Inteligentnych Maszyn na Rynkach Zagranicznych. Jego realizację powierzono Tajwańskiej Radzie Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA). Częścią tego przedsięwzięcia było tajwańskie stoisko na targach ITM Industry Europe, poświęcone niskowęglowym, inteligentnym technologiom produkcyjnym.
Pierwszego dnia targów odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele mediów, kupujący, pośrednicy i delegaci stowarzyszeń branżowych. Sharon Wu, dyrektor Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce, podkreśliła, że Tajwan jako piąty największy eksporter obrabiarek na świecie doskonale zdaje sobie sprawę z globalnego zainteresowania zieloną transformacją. Tamtejszy przemysł zamierza więc dostarczać na światowe rynki bardziej zrównoważone rozwiązania w zakresie technologii produkcji.
Sharon Wu zauważyła też, że współpraca między Tajwanem a Polską może się jeszcze bardziej zacieśnić, ponieważ oba kraje odgrywają istotną rolę w międzynarodowym przemyśle wytwórczym.
W trakcie konferencji prasowej przedstawiciele 5 tajwańskich producentów (Hiwin, Honor Seiki, Chin Fong, YCM i Hannsa) zaprezentowali oferowane rozwiązania – takie jak zintegrowane monitorowanie stanu maszyny w czasie rzeczywistym, konserwacja zapobiegawcza czy systemy optymalizujące zużycie energii i poprawiające wydajność energetyczną. Innowacyjność i zaawansowanie technologiczne inteligentnych maszyn zaprezentowanych przez tajwańskich wystawców wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach eventu oraz przedstawicielach mediów.
Na tajwańskim stoisku zorganizowano również cykl prezentacji tematycznych. Dotyczyły one najróżniejszych zagadnień, takich jak cięcie metalu, formowanie metalu, automatyka i kluczowe komponenty. Stoisko, na którym nie brakowało interaktywnych atrakcji, odwiedziło w czasie targów łącznie ponad 400 osób zainteresowanych wspólnym budowaniem bardziej zrównoważonej przyszłości przez tajwańskich i polskich przedsiębiorców.
W przypadku zainteresowania współpracą z firmami tajwańskimi prosimy kontaktować się z polskim oddziałem TAITRA mailowo (warsaw@taitra.org.tw) lub telefonicznie (22 370 52 10). Usługi są bezpłatne.
Piotr Skowalczyński,
regionalny kierownik sprzedaży, Hiwin
Podczas tegorocznej edycji targów ITM Industry Europe zaprezentowaliśmy szeroką gamę naszych produktów. Nie zabrakło oczywiście tych, z których firma Hiwin jest najbardziej znana, czyli prowadnic liniowych i śrub kulowych. Mieliśmy także silną reprezentację w grupie produktów elektrycznych, czyli silniki serwo, drajwery do tych silników, serwowzmacniacze i silniki z grupy produktów direct drive, czyli silniki liniowe, momentowe.
Produkty te stają się coraz popularniejsze na rynku europejskim. Pozwalają uzyskiwać większą prędkość i większą dokładność pozycjonowania. Do tego nie mają elementów, które się zużywają, jak w przypadku napędów klasycznych.
Coraz większym zainteresowaniem z naszego asortymentu cieszą się również rozwiązania bardziej złożone – już nie pojedyncze komponenty, a gotowe moduły. Są to np. elementy w postaci osi liniowych, czyli systemy, które łączą w sobie prowadnice i śruby kulowe. Dzięki takim gotowym podzespołom konstruktor może ograniczyć prace projektowe czy montażowe, a wykorzystując sprawdzone komponenty – oszczędzić czas i pieniądze.
To szczególnie istotne w przypadku maszyn prototypowych czy specjalnych. Im więcej takich gotowych modułów konstruktor wykorzysta, tym większą ma się pewność, że będą one działać poprawnie, a swój czas może poświęcić na to, co w takiej
maszynie jest nietypowe.