TFM wchodzi w branżę robotyki i automatyki

Robotyka i automatyka procesów produkcyjnych to nowy dział uruchomiony w firmie Technologie Formowania Metali, która została autoryzowanym dystrybutorem cobotów TM Robot na rynku polskim.

Firma Techman Robot (TM Robot) to ceniony na całym świecie producent cobotów ze zintegrowanym systemem wizyjnym. Teraz te roboty współpracujące będą dostępne również na rynku polskim, a ich oficjalnym dystrybutorem została firma Technologie Formowania Metali, dzięki czemu poszerzyła ona swoje portfolio również o branżę robotyki i automatyki przemysłowej.

Powiązane firmy

Pod marką TFM Robotics oferowane są roboty współpracujące wyposażone w kamery pozwalające na inteligentną pracę stanowiskową, co znacznie zwiększa funkcjonalność pracy w porównaniu z tradycyjnymi cobotami. Przenoszenie detali, obsługa maszyn czy montaż elementów to niektóre z czynności, jakie za pośrednictwem tych urządzeń mogą być realizowane. Natomiast zintegrowany system wizyjny rozszerza możliwości o m.in. dopasowanie wzoru, lokalizację obiektu, odczyt kodów kreskowych czy rozpoznawanie kolorów.

Technologie Formowania Metali dystrybuują roboty współpracujące jako niezależne urządzenia, jak również jako integralnie współdziałające z dystrybuowanymi przez firmę maszynami.

Źródło: TFM

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę