TOOLEX 2010 – czołowe targi obrabiarkowe tej jesieni

27.10.2015
Reklama
Reklama

Nowe pakiety zleceń i korzystne kontrakty - tak można podsumować 3. Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2010, które w dniach 29 września - 1 października odbyły się w Sosnowcu.

Centrum Wystawiennicze Expo Silesia odwiedziło ponad 6 tysięcy osób, z czego 95% stanowili fachowcy i specjaliści z branży. Większość przyjechała do Sosnowca, by obejrzeć najnowsze dokonania producentów obrabiarek, narzędzi, twórców technologii i oprzyrządowania oraz oprogramowania do obróbki. A było co oglądać na 167 stoiskach wystawowych, gdzie zaprezentowano ofertę ponad 350 firm z całego świata - Austrii, Białorusi, Brazylii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Korei, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Na ponad 4 tysiącach m2 powierzchni ekspozycyjnej pokazano w ruchu 181 maszyn do obróbki metalu, o łącznej wadze 470 ton.

Reklama

Jak przystało na czołowe targi obrabiarkowe tej jesieni w Polsce, to właśnie podczas TOOLEX 2010 odbyła się światowa premiera drutowego centrum elektroerozyjego CUT 200 firmy GF Agie Charmilles. Z kolei, z premierowych na polskim rynku rozwiązań warto wymienić oprogramowanie EDGECAM i RADAN firmy Nicom oraz hydrauliczne oprawki narzędziowe TENDO E compact, produckcji SCHUNK Intec, pokazane po raz pierwszy w Polsce.

Najlepszym produktom prezentowanym na targach komisja konkursowa przyznała Medale Expo Silesia. Otrzymały je: ISCAR POLAND Sp. z o.o. za innowacyjne narzędzie HELITURN LAYDOWN, SANDVIK POLSKA Sp. z o.o. za innowacyjne narzędzie w postaci rodziny frezów COROMILL 490 oraz POLMO GNIEZNO Sp. z o.o. za innowacyjne rozwiązanie technologiczne Reduktora Siły Odkręcania i Przykręcania Śrub. Natomiast filtry mgły olejowej firmy RandS Obrabiarki  CNC, samoobsługowy dystrybutor BIPOINT firmy DynaTech, pełnowęglikowe rozwiertarki HR500 Gühring Katowice, głowica 3D do ukosowania produkcji Ajan Engineering Polska, wiertła serii Quadro 15 Plus produkcji Sphinx Werkzenge AG  oraz tokarka konwencjonalna do metalu TBA firmy Mexpol Werkzeugmashinen GmbH otrzymały wyróżnienia.

Powiązane firmy

Reklama

ISCAR POLAND oraz High Technology Machines uhonorowano medalami za najciekawszą formę promocji. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano firmom Agie Charmilles, FANUC Robotics i FANUC CNC oraz SCHUNK Intec.

Chociaż kolejna edycja targów TOOLEX odbędzie się dopiero jesienią 2011, duża część najbardziej prestiżowych lokalizacji została już dziś zarezerwowana przez Wystawców. To z pewnością najlepsza dla sosnowieckiego organizatora targów rekomendacja.

Galerię zdjęć z targów TOOLEX 2010 można obejrzeć na http://www.toolex.pl/

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama