Rozwiązania firmy Omron dla elastycznej produkcji

Rozwiązania firmy Omron dla elastycznej produkcji Omron

Firma Omron Electronics – w ramach Flexible Manufacturing Roadshow prezentuje najnowsze produkty z obszaru elastycznych rozwiązań rzeczywistych procesów produkcyjnych. To ekskluzywne tournée, które wiedzie przez całą Europę, nie ominęło również Polski.

Polska edycja Roadshow została zorganizowana we Wrześni w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii. Była świetną okazją, żeby zapoznać się z bliska, jak funkcjonuje nowoczesna fabryka przyszłości – o elastycznych systemach produkcyjnych, w których rola człowieka ogranicza się do absolutnego minimum. To unikalne i rzeczywiste pokazy rozwiązań na dużą skalę, które zazwyczaj (ze względu na rozmiary) nie są dostępne poza przestrzeniami fabrycznymi.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Rozwiązania firmy Omron dla elastycznej produkcji zdjęcie w treści artykułu

Rozwiązania – takie jak MoMa (mobilny manipulator), który łączy w pełni autonomicznego robota mobilnego z ramieniem cobota, najsilniejszy robot mobilny HD-1500 do ciężkich ładunków o masie do 1500 kg, a także współpracująca komora paletyzująca – były częścią tego fascynującego pokazu. Są one odpowiedzią na dzisiejsze wyzwania społeczne, m.in. niedobór odpowiednio wykwalifikowanej siły roboczej czy zmieniające się potrzeby konsumentów. 

Podczas wydarzenia można się było także przekonać, jakie korzyści podczas procesów produkcyjnych może przynieść korzystanie z prywatnej, bezpiecznej sieci 5G – umożliwiającej niezawodną i szybką komunikację.
 
Roboty mobilne i roboty współpracujące idealnie ilustrują ideę elastycznej produkcji. Według naszej oceny jest ona najważniejszym trendem, w którego kierunku zmierza obecnie przemysł na całym świecie – stwierdza Fumio Adam Okazaki, product engineer ISC i marketing coordinator w firmie Omron Electronics. – Podczas Roadshow zaprezentowaliśmy więc zrobotyzowane stanowiska, na których można było zobaczyć, jak w najbliższej przyszłości mogą wyglądać procesy produkcyjne.

Oprócz zmieniającej się oferty produktowej, którą staramy się odpowiedzieć na potrzeby rynku (m.in. roboty, a szczególnie roboty autonomiczne, które mogą zastąpić człowieka w wykonywaniu trudnych i żmudnych prac), coraz więcej naszej uwagi kierujemy na wsparcie firm produkcyjnych naszą wiedzą i doświadczeniem – mówi Marek Rozpędowski, country manager w polskim oddziale Omron Electronics.Robimy to wspólnie z firmami inżynierskimi i integratorami, oferując pewne rozwiązania. Bądź to spersonalizowane pod konkretnego klienta, bądź uniwersalniejsze i bardziej powtarzalne, które relatywnie niskim kosztem i w miarę szybko możemy wdrożyć u klienta.

Rozwiązania firmy Omron dla elastycznej produkcji zdjęcie w treści artykułu

Nowoczesne fabryki - to już się dzieje. Z moich obserwacji, wynika, że masowa produkcja zostanie tylko w tych krajach, w których rzeczywiście efekt relatywnie tańszej pracy jest wciąż odczuwalny. Wszędzie jednak tam, gdzie proces skomplikowania technologicznego finalnego produktu jest dość duży, produkcja będzie trafiać do krajów o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego – powiedział Marek Rozpędowski.

Rozwiązania firmy Omron z obszaru elastycznej produkcji:

  • elastyczna paletyzacja i autonomiczny transport materiałów,
  • kompletny proces transportu materiałów, od przenośników po palety,
  • manipulator mobilny (MoMa) łączący elastyczność i mobilność,
  • najnowsze funkcje zarządzania flotą mieszaną i nawigacji robotów mobilnych,
  • pulpit nawigacyjny IoT,
  • wbudowana serializacja i identyfikowalność,
  • prywatna i bezpieczna sieć 5G, która umożliwia szybką i niezawodną komunikację.

 

Źródło: Omron Electronics

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę