Omron nawiązuje strategiczne partnerstwo w zakresie robotów mobilnych

Omron nawiązuje strategiczne partnerstwo w zakresie robotów Omron

Firmy Omron oraz Lowpad BV ogłaszają zawarcie strategicznego partnerstwa na rzecz poszerzenia linii robotów mobilnych Omron o ofertę urządzeń niskoprofilowych firmy Lowpad. Omron działa w branży autonomicznych robotów mobilnych (AMR), świadcząc swoje usługi szerokiemu gronu klientów z branży przemysłowej, którzy wymagają w swoich zastosowaniach udźwigu od 60 do 1500 kg. Równolegle firma Lowpad zbudowała wiodącą pozycję w dziedzinie niskoprofilowych robotów mobilnych dla handlu detalicznego i logistyki. Urządzenia firmy Lowpad o profilach od 80 do 130 mm, wyposażone w zintegrowany podnośnik, umożliwiają obsługę regałów, wózków i palet, przyczyniając się do automatyzacji ręcznego transportu w wielu branżach.

Powiązane firmy

Omron Electronics

W ramach strategicznego partnerstwa firma Omron będzie promować i sprzedawać dostosowane do preferencji klientów wersje robotów Lowpad za pośrednictwem swojej globalnej sieci sprzedaży pod marką Omron. Urządzenia firmy Lowpad zostaną zintegrowane z wiodącym w branży oprogramowaniem Omron Flow Core w celu umożliwienia autonomicznego działania i zapewnienia jednego punktu sterowania flotami składającymi się z maksymalnie 100 robotów mobilnych. Połączenie sprzętu Lowpad i oprogramowania Omron do zarządzania flotą pozwala na uzyskanie wysoce elastycznego rozwiązania transportowego w inteligentnych fabrykach. 

Roboty AMR firmy Omron znajdują już teraz szerokie zastosowane w transporcie części i produktów w branżach e-mobilności, cyfrowej, spożywczej i medycznej. Firma Lowpad wyróżnia się silną obecnością w sektorze magazynowym i logistyki, gdzie jej niskoprofilowe roboty AMR znakomicie sprawdzają się w transporcie koszy na kółkach, wózków do kompletowania części, palet oraz innych rodzajów wózków. W szybkim tempie rosną podobne wymagania w automatyce przemysłowej – zakłada się, że do 2025 r. średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) w przypadku robotów niskoprofilowych sięgnie 60%.

Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy nowy strategiczny sojusz z firmą Lowpad. Linia niskoprofilowych urządzeń Lowpad stanowi doskonałe uzupełnienie istniejącego portfolio firmy Omron. To partnerstwo wyróżnia również silne dopasowanie kulturowe, bowiem nasze zespoły świetnie ze sobą współpracują. Zarówno dla naszych firm, jak i naszych klientów, ten alians przynosi same korzyści – Olivier Welker, prezes i dyrektor generalny firmy Omron Robotics and Safety Technologies.

Osiągnięcia Omron w dziedzinie robotyki i automatyki przemysłowej doskonale wpisują się w działalność Lowpad. Zbudowaliśmy silną pozycję w handlu detalicznym i logistyce, która wciąż rośnie. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nowe partnerstwo z firmą Omron, aby czynić dalsze postępy w rozwoju automatyki przemysłowej. Dzięki temu sojuszowi nasze firmy mogą skupić się na rynkach, które znamy najlepiej, przyspieszając rozwój obu organizacji – Jan Bakker, dyrektor generalny firmy Lowpad BV.

Źródło: Omron Corporation

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę