Znamy datę przyszłej edycji targów Toolex i ExpoWelding

Znamy datę przyszłej edycji targów Toolex i ExpoWelding Grupa PTWP

Kluczowe wydarzenia poświęcone branżom obrabiarek, narzędziowej, spawalniczej i nowoczesnej produkcji, gromadzące setki polskich i zagranicznych wystawców oraz tysiące uczestników odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas 16. Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex, 9. Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWelding oraz 3. konferencji Nowy Przemysł 4.0 przedstawiciele rynku zaprezentują innowacyjne rozwiązania. 

Przyszłoroczne targi i konferencja, oczekiwane jako znaczące wydarzenie branżowe, stanowią doskonałą platformę do prezentacji innowacji oraz forum debaty nad kierunkami rozwoju polskiego przemysłu w świetle globalnych wyzwań i trendów. Rosnący sektor morskich farm wiatrowych, budowa fabryk, instalacji OZE i inne strategiczne inwestycje stwarzają zapotrzebowanie, na które krajowy przemysł z determinacją odpowiada. 

– Grono ekspertów i specjalistów od lat uczestniczących w targach Toolex, ExpoWelding i konferencji Nowy Przemysł, to środowisko doświadczonych menadżerów i specjalistów. Dzięki tworzonemu przez nich w Katowicach forum wymiany wiedzy i doświadczeń, znacznie łatwiejsze staje się monitorowanie dynamicznego krajobrazu przemysłowego i śledzenie jego ewolucji – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP. – Udział w przyszłorocznych wydarzeniach pozwoli lepiej zrozumieć i ocenić procesy mające wpływ na funkcjonowanie polskich przedsiębiorstw, co przełoży się na ich bardziej efektywny rozwój

Szeroki horyzont przemysłowy – trzy imprezy w jednym czasie i miejscu 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex to trzy dni prezentacji, spotkań i rozmów w gronie przedstawicieli branży obróbki metali, narzędzi skrawających, cieczy technologicznych, metrologii przemysłowej, BHP i utrzymania ruchu, pneumatyki, hydrauliki, łożysk i elementów napędowych oraz oprogramowania. 

W trakcie wydarzenia, firmy mają okazję przedstawić swoją ofertę gościom wydarzenia – operatorom CNC, programistom, kontrolerom jakości, technikom utrzymania ruchu, pracownikom produkcji, a także specjalistom i kadrze menadżerskiej z najważniejszych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze.  

Dodatkowo, podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli uzyskać kompleksowe informacje, dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej, przekazywane przez ekspertów zajmujących się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn i urządzeń do obróbki, narzędzi czy sektorów współpracujących z branżą metalową na co dzień. Na scenie umiejscowionej na terenie targów, przedstawiciele firm podzielą się praktyczną wiedzą i odpowiedzą na aktualne w branży pytania.

Będzie to także okazja do poznania zmian w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz rozmowy o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach, które czekają branżę w nadchodzącym czasie. Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyć będzie również Środowskowe Seminarium Tribologów, a integralną częścią imprezy będzie Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Tegoroczna, 15. edycja Toolex zgromadziła ponad 5500 uczestników i stanowiła nowe otwarcie dla wydarzeń obejmujących bezpośredni kontakt z klientem. Swoje maszyny, narzędzia i urządzenia w ruchu zaprezentowało blisko 150 wystawców.

ludzie na targach przemysłowych

Konferencja „Nowy Przemysł 4.0”, to reprezentatywny przegląd innowacyjnych technologii produkcyjnych i ich praktycznych zastosowań. W dyskusjach zaplanowanych na 15. i 16. października, poświęconych najważniejszym dla przemysłu tematom, wezmą udział przedstawiciele kadry menadżerskiej przedsiębiorstw przemysłowych i produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, przedstawiciele firm specjalizujących się w robotyzacji i automatyzacji oraz eksperci.

Trzecia edycja Konferencji, przyniesie szereg nowości i atrakcji, a w czasie wydarzenia kontynuowany będzie konkurs The Best of Industry 4.0. Uhonorowane zostaną firmy, które rozwijając się w oparciu o nowe technologie, torują drogę polskiej gospodarki do cyfrowej rewolucji przemysłowej.

ExpoWelding to najważniejsze targi spawalnicze w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń branżowych w Europie. Na targach zaprezentowana zostanie szeroka oferta czołowych producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także robotyzacji i automatyzacji dedykowanej branży. Prezentacja najnowszych kompleksowych rozwiązań, wykorzystywanych podczas procesu spawania, narzędzi pozwalających podnieść wydajność i jakość pracy, to niektóre z atrakcji czekających na uczestników ExpoWelding. 

Równolegle z targami odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, organizowana przez Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa. Jej celem jest integracja krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle oraz prezentacja naukowych dokonań i ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. Konferencja stanowi również ważne forum wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi a zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Targi ExpoWelding po raz kolejny odbędą się w Katowicach. Poprzednia edycja wydarzenia (2022 rok), gościła blisko 100 wystawców i ponad 3300 uczestników.

ludzie na targach przemysłowych

Międzynarodowe Targi Spawalnicze cieszą się dużym zainteresowaniem w branży, co sprzyja nawiązywaniu i rozbudowie relacji biznesowych. Dla spawalników, managerów czy inżynierów zakładów produkcyjnych, osób zawodowo związanych ze spawalnictwem, wizyta w MCK z pewnością będzie wartościowa – mówi Wioletta Błońska-Dudek, Project Manager Działu EXPO i koordynator targów ExpoWelding.

Targi Toolex i ExpoWelding odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Źródło: Grupia PTWP

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę