Trzeci odcinek ITM_talks nt. sztucznej inteligencji w Przemyśle 4.0

ITM_talks 3 nt. sztucznej inteligencji w Przemyśle 4.0 Grupa MTP

Stosowanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i technologii wizyjnych w Przemyśle 4.0 to tematyka trzeciego odcinka ITM_talks, w którym o swoich doświadczeniach będą opowiadać przedstawiciele firm Europa Systems, FANUC Polska oraz TIDK.

Rozwiązania technologiczne oparte na sztucznej inteligencji są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w branży IT czy medycynie, ale i w przemyśle na całym świecie. Firma Deloitte w najnowszej, trzeciej już edycji raportu na temat sztucznej inteligencji w firmach, podaje, że aż 53% globalnych firm wydało w ciągu ostatniego roku ponad 20 mln dolarów na inwestycje w sztuczną inteligencję. Jeszcze bardziej optymistyczne informacje przedstawia IDC, który szacuje, że wydatki na AI wzrosną do 2024 r. nawet do poziomu 110 mld dolarów.

A jak sztuczna inteligencja sprawdza się w sektorze przemysłowym? Które rozwiązania oparte na AI są już wykorzystywane w fabrykach i magazynach? W jaki sposób kształci się technologów przyszłości? Dowiedzieć się tego będzie można już w 24 listopada o godz. 11:00 podczas trzeciego odcinka ITM_talks. Wezmą w nim udział:    

• Mateusz Amroziński, inżynier wsparcia technicznego, specjalista ds. nowych projektów, FANUC Polska;

• Robert Jastrzębski, Sales Director, Europa Systems;

• Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, prezes firmy TIDK.

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

>>Zarejestruj się na spotkanie<<

Z uwagą śledzimy najnowsze trendy w przemyśle, kibicując naszym wystawcom i gościom targowym w transformacji cyfrowej – komentuje Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe. –  Wierzymy, że świadoma inwestycja w najnowsze technologie może pomóc pokonać kryzys poprzez optymalizację procesów produkcyjnych i magazynowych, dlatego z chęcią promujemy je wraz z naszymi partnerami podczas kolejnych odcinków ITM_talks.

Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź przyszłorocznych targów ITM Industry Europe oraz Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów: 3D Solutions – targów druku i skanu 3D i Subcontracting.

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę