Trzpienie ustalające i tuleje pozycjonujące z czujnikami stanu od norelem

Trzpienie ustalające i tuleje pozycjonujące od norelem norelem

Firma norelem uzupełniła swoją szeroką gamę produktów z czujnikami stanu o trzpienie ustalające i tuleje pozycjonujące. Czujniki stanu służą do ciągłej wizualizacji „stanu zdrowia” instalacji i urządzeń oraz do wykrywania oznak nieprawidłowości, zmniejszając straty materiałowe i znacznie zwiększając niezawodność procesów. Dzięki tym nowym, inteligentnym produktom firma norelem stale potwierdza swoją pozycję pioniera na rynku.

Nowe produkty usprawniają procesy produkcyjne, zapewniając stabilność, precyzję i niezawodność. Komponenty z czujnikami stanu i funkcją monitorowania położenia, takie jak trzpienie ustalające i tuleje pozycjonujące firmy norelem, oferują wyraźne korzyści.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

W przypadku trzpieni ustalających z czujnikami stanu czujnik jest zintegrowany z uchwytem trzpienia i połączony z maszyną za pomocą trójżyłowego kabla PVC. Taka konfiguracja umożliwia czujnikowi dokładne wykrywanie stanu (trzpień zablokowany lub wyciągnięty) i przekazywanie informacji do sytemu sterowania maszyny, ułatwiając kontrolę procesu zależną od uruchomienia. Dzięki temu można precyzyjnie regulować długość, wysokość i położenie ruchomych elementów, co zwiększa dokładność. Trzpienie ustalające firmy norelem są dostępne w wersjach ze stali i stali nierdzewnej.

Tuleje pozycjonujące z czujnikami stanu posiadają zmiennie regulowany czujnik na tulei. W tych specjalnie zaprojektowanych modelach użytkownik może z łatwością zamontować standardowy czujnik indukcyjny o średnicy 3 mm. Czujnik indukcyjny wykrywa sygnał i przekazuje go do układu sterującego maszyny. W ten sposób system nie rozpocznie cyklu produkcyjnego, dopóki wszystkie elementy obsługowe lub zatrzaskowe nie znajdą się we właściwym położeniu. Takie elektroniczne monitorowanie stanu odgrywa kluczową rolę np. w dostosowywaniu formatu maszyn pakujących i wspomaga różne inne procesy produkcyjne.

Oprócz trzpieni ustalających i tulei pozycjonujących firma norelem opracowała sprężynowe zatrzaski trzpieniowe z czujnikami stanu oraz czujniki stanu ze stali nierdzewnej z uchwytem do dociskaczy

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę