Trzy nowe zezwolenia w łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Reklama
Reklama

Firmy Euros, POPRAWA Producent Opakowań Tekturowych oraz Tommark otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorstwa łącznie zainwestują 22,3 mln zł oraz zatrudnią 42 pracowników.

Firma Euros jest producentem konstrukcji stalowych oraz metalowych elementów stolarki budowlanej w branży budownictwa przemysłowego. Nowa inwestycja w Podstrefie Ostrzeszów Łódzkiej SSE ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez wybudowanie kolejnej hali produkcyjnej oraz zakup nowych linii technologicznych. Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 2 mln zł oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie o przynajmniej 6 nowych pracowników.

Reklama

Kolejne zezwolenie w Łódzkiej SSE otrzymała firma POPRAWA Producent Opakowań Tekturowych. Przedsiębiorstwo działa od 1990 r. i specjalizuje się w produkcji opakowań wielkogabarytowych. Nowy projekt inwestycyjny w Podstrefie Ostrzeszów polega na rozbudowie funkcjonującego zakładu. Przedsięwzięcie będzie obejmowało budowę hali produkcyjno-magazynowej oraz zakup nowych linii produkcyjnych. W związku z inwestycją przedsiębiorstwo poniesie wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł oraz zwiększy dotychczasowe zatrudnienie o przynajmniej 16 nowych pracowników.

W Podstrefie Konstantynów Łódzki zainwestuje też firma Tommark. Przedsiębiorstwo działa na rynku przesłon okiennych, wytwarzając m.in. żaluzje drewniane, żaluzje pionowe, rolety, rolety rzymskie, plisy oraz moskitiery. Jako dostawca komponentów z tworzyw sztucznych firma rozwija współpracę z największymi producentami przesłon okiennych zarówno w Polsce, jak również na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami. W związku z nową inwestycją spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 12,3 mln zł oraz zatrudnić 20 nowych pracowników. Przedsiębiorca zadeklarował także utrzymanie zatrudnienia na poziomie ponad 56 pracowników przez co najmniej 3 lata.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama