Uchwyty krzyżowe z zamkniętym konturem do zastosowań higienicznych

Uchwyty krzyżowe z zamkniętym konturem Kipp

Firma KIPP opracowała nową serię uchwytów krzyżowych z wystającą stalową tuleją, specjalnie do użytku w warunkach podwyższonych wymagań higienicznych. Dostępnych jest pięć wariantów (oprócz wersji standardowej, dostępne są również m.in. wersje antybakteryjne i odporne na wysokie temperatury), które są bardzo łatwe do czyszczenia.

Gwinty uchwytów wykonano z wytrzymałych materiałów, takich jak stal lub stal nierdzewna, podczas gdy uchwyty są wykonane z tworzywa sztucznego. Uchwyty te są zgodne z normą DIN 6335.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

Uchwyty krzyżowe z zamkniętym konturem do zastosowań higienicznych zdjęcie w treści artykułu

Wersja standardowa jest wykonana ze wzmocnionego tworzywa termoplastycznego, części metalowe są opcjonalnie wykonane ze stali lub stali nierdzewnej 1.4305. Antybakteryjny uchwyt krzyżowy jest nie tylko odporny na dużą liczbę szkodliwych mikroorganizmów, takich jak bakterie lub grzyby, ale także przeciwko wieloopornym zarazkom, takim jak MRSA.

Z kolei wariant odporny na wysokie temperatury wykorzystuje specjalne tworzywo sztuczne, które jest zgodne z międzynarodowymi normami i wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i wody pitnej (FDA, EU10/2011, NSF i KTW). Tuleja gwintowana lub śruba gwintowana wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej odpornej na rdzę i kwasy 1.4404.

Oznacza to, że uchwyty krzyżowe są nie tylko odpowiednie do kontaktu z żywnością i wodą pitną, ale są również trwale odporne na gorącą wodę i hydrolizę, co czyni je idealnymi do stosowania między innymi w sterylizacji parowej. Wysokotemperaturowe tworzywo sztuczne może być niezawodnie stosowane w kontakcie z gorącym powietrzem w ciągłej temperaturze maks. 160°C i krótkotrwale do maks. 250°C.

Wykrywalne uchwyty krzyżowe zostały również zaprojektowane dla przemysłu spożywczego, aby zapobiec poważnym awariom w przypadku potencjalnego zanieczyszczenia w procesie produkcyjnym.

Standardowa wersja uchwytów krzyżowych jest dostępna ze średnicami o rozmiarze 25–63 mm i rozmiarami gwintów od M5 do M16. Wszystkie inne warianty są dostępne ze średnicami 25–50 mm i rozmiarami gwintów od M5 do M10.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę