Ulepszona konstrukcja naważarek

Ulepszona konstrukcja naważarek Ishida

Ishida Europe wprowadziła do swojej gamy rozwiązań sektorowych dwie nowe naważarki, oferując gotowe, opłacalne i wydajne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do obsługi akcesoriów i elementów metalowych o różnych masach i rozmiarach, takich jak nakrętki, śruby, wkręty oraz różnorodne stalowe, mosiężne i miedziane części i kształtki.

Nowa, ulepszona konstrukcja naważarki opiera się na 50-letnim doświadczeniu firmy Ishida w dziedzinie ważenia wielogłowicowego, począwszy od momentu wprowadzenia tej technologii na rynek w 1972 r. W tym czasie naważarki Ishida zmieniły sposób ważenia i pakowania ogromnej liczby produktów, w tym akcesoriów i elementów metalowych.

W najnowszych modelach zastosowano funkcje, dzięki którym maszyny są jeszcze bardziej solidne i trwałe. Obejmują one wykorzystanie wytrzymałych komponentów i odpornych na zużycie wykładzin PU. Dzięki temu maszyna może bez trudu sprostać znacznym uderzeniom i przepływowi produktów ściernych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i dokładności firmy Ishida.

Rozwiązania, jak: poszerzone zasobniki wstępne zapewniające zmaksymalizowany przepływ produktów do ważenia, zasobniki ważące w wersji zapobiegającej rozsypywaniu produktu, zasobnik zbiorczy umożliwiający odrzucenie porcji w przypadku, gdy naważarka nie jest w stanie wybrać odpowiedniej kombinacji - gwarantują brak strat produktu podczas dozowania do opakowania.

Długoterminowe testy naważarek potwierdziły, że wykładziny nie ulegają zniszczeniu na przestrzeni czasu oraz nie spada wydajność maszyn.

Akcesoria i elementy metalowe stanowią wyzwanie dla zautomatyzowanego systemu ważenia, zwłaszcza pod względem ich twardych, ściernych wykończeń – wyjaśnił Nick Clark, menedżer produktu CCW w Ishida Europe. – Jednocześnie, podobnie jak w każdym innym sektorze, konkurencja jest duża, a producenci muszą maksymalizować szybkość i wydajność procesu pakowania. Nasze najnowsze modele maszyn zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać te wymagania, łącząc solidność, trwałość i niezawodność z elastycznością obsługi szerokiej gamy typów produktów.

Dwa nowe modele to: naważarka 10-głowicowa z 5-litrowymi zbiornikami i wersja 14-głowicowa ze zbiornikami 3-litrowymi. Wydajność wynosi odpowiednio do 50 i 70 ważeń na minutę. Nowe, zaawansowane oprogramowanie umożliwia maszynom dokładne liczenie kilkuset tysięcy sztuk, przy czym waga pojedynczej sztuki jest obliczana z dokładnością do pięciu miejsc po przecinku.

Źródło: Ishida

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę